Satrançın Kalbi Denizli'de Atacak Satrançın Kalbi Denizli'de Atacak

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, sevkleri açıkladı.  TFF 2. Lig’in 20’nci haftasında oynanan Denizlispor-Amed Sportif karşılaşmasında yaşanan saha olayları nedeniyle yeşil-siyahlılar profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Kurul yaptığı açıklamada, ‘saha olayları’ ve ‘çirkin ve kötü tezahürat’ nedeniyle Denizlispor’un sevk edildiğini duyurdu.

HOROZ’A CEZA YOLDA! (3)

SAHAYA YABANCI MADDE ATILMIŞTI

Rakip takım taraftarlarının İl Spor Güvenlik Kurulu kararıyla alınmadığı karşılaşmada yeşil siyahlı taraftarların sahaya su, ayran, bozuk para attıkları ve koltukları kırarak parçalarını sahaya fırlattıkları ileri sürüldü. Bu olayların hakem ve gözlemci raporuna da yansıdığı öğrenildi.

HOROZ’A CEZA YOLDA! (2)

TFF tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; DENİZLİSPOR Kulübü’nün 14.01.2024 tarihinde oynanan DENİZLİSPOR-AMED SPORTİF FAALİYETLER TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasındaki“ çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca ve “ saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca PFDK'yasevkine karar verilmiştir”

Editör: Haydar Buğra Tokmak