Candoğan Parkında yapılmak istenen açıklamaya polis, valiliğin yasaklama kararını gerekçe göstererek izin vermedi. Polisin engellemesi üzere platform çağrısı ile DEM Parti Denizli İl binasına yürünerek bina önünde açıklama yapıldı. Türkçe ve Kürtçe sloganlarla Kobane Davasından çıkan karar protesto edildi.

TMMOB İKK’DEN Kayyım Tepkisi TMMOB İKK’DEN Kayyım Tepkisi

DEM Parti önünde yapılan açıklamayı DEM Parti Pamukkale İlçe Eş Başkanı Engin Yurtsuz okudu. Verilen hapis cezalarına tepki gösteren Yurtsuz, "Halk düşmanı, insanlık düşmanı IŞİD'in yanında olduklarını gösteren bir karar alınmıştır. Kobane Kumpas Davasında mahkemenin kararı IŞİD'in ve faşizmin yanında olduklarını göstermiştir. Biz bu kararı tanımıyoruz. İçeride de dışarıda da mücadelemiz sürecek ve tüm ezilen halklar için birlikte kazanacağız" ifadelerini kullandı.

KESK: LAİKLİK, BARIŞ VE DEMOKRASİ İSTİYORUZ!

Açıklamanın ardından KESK Denizli Şubeler Platformu adına Dönem Sözcüsü Selçuk Göçer de bir açıklama yaptı. "KESK olarak, emekçiler olarak dünya ve ülkemizde; gerginlik, çatışma, hukuksuzluk ve savaş değil, laiklik/barış ve demokrasi istiyoruz" diyen Göçer şöyle konuştu; "Hukuksuzluğu kabul etmiyoruz. Demokratik siyasete darbe olmaz. Hukuki olmayan siyasi kararları, yumuşama adı altında kimse yasal hâle getirmesin. Kimse bu ülkenin özlem duyduğu barışı dinamitlemeye devam etmesin!" Açıklama sloganlarla sona erdi.

Editör: Orhun Çoban