banner610

banner609

Edirne İpsala'da ev ziyaretleri yasaklandı

Edirne'nin İpsala ilçesinde son haftalarda pozitif vakaların varyant virüsünde etkisiyle olağanüstü artış ve hızlı bir şekilde yayılım göstermesi üzerine İpsala Kaymakamlığı, ev ziyaretlerini yasakladı.

İGF HABERLERİ 15.03.2021, 09:36
Edirne İpsala'da ev ziyaretleri yasaklandı
banner858
banner931

EDİRNE (İGFA) - Edirne'de İpsala Kaymakamlığı, vakaların bulaş kaynağının yüzde 90 gibi yüksek bir oranda ev ziyaretlerinden kaynaklandığını öne sürerek, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla ziyaretlere yasak getirdi. İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, evlerin dışında maske takılmasına rağmen ev ziyaretlerinin maskesiz gerçekleştirildiğini öne sürerek, hızlı yayılan virüsün bulaşmasını daha da kolaylaştırdığını söyledi.

Sosyal medya hesapları üzerinden de vatandaşları uyaran Kaymakam Güngör, paylaşımlarında, "LÜTFEN ! Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile de yasaklanan ev ziyaretleri noktasında ; komşularımızın, akrabalarımızın, arkadaşlarımızın ziyaret taleplerini kabul etmeyelim. Hepimiz aile üyelerimizi bu konuda uyaralım. Kendimizin, ailemizin, sevdiklerimizin ve toplum sağlığı için daha duyarlı olalım. Tüm kurallara uyarak en kısa sürede normalleşelim. Çaba ve hassasiyetiniz için teşekkür ederiz. Birlikte başaracağız" ifadelerine yer verdi.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir