GAİB eğitimlerle istihdam sağlayacak

Bölge ihracatçısına sunduğu desteklerin yanı sıra düzenlediği eğitim faaliyetleriyle de dış ticarete katkı sağlamayı hedefleyen Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), Nisan ayı eğitim takvimini kamuoyuyla paylaştı.

İGF HABERLERİ 31.03.2021, 11:08
GAİB eğitimlerle istihdam sağlayacak
banner858

GAZİANTEP (İGFA)- Geçtiğimiz ay eğitimlere gösterilen yoğun ilginin kendilerini oldukça memnun ettiğini belirten GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, temel amaçlarının  ihracata ilişkin konularda bilgi sahibi olmak isteyen insanları, alanında uzman isimlerle bir araya getirmek ve dış ticarette yeni istihdam olanakları oluşturmak olduğunu söyledi.

Nisan ayında 7 adet webinar gerçekleştirmeyi planlandığını kaydeden Kileci, tamamı ücretsiz olacak online eğitimlerde bu ay ‘Kaizen’, ‘Dropshipping ve E-İhracat Fırsatları’, ‘Incoterms 2020’, ‘İngilizce İş Yazışmaları’, ‘PowerPoint Kullanım Teknikleri’, ‘İş Hayatında Öz Sorumluluk’ ve ‘Akreditif ve Blockchain Uygulamaları’ başlıklarına yer vereceklerini kaydetti.

DIŞ TİCARET ELEMAN HAVUZU

Dış Ticaret İstiham Havuzu’ndan da bahseden Kileci, 15 Mart’ta başlayan ‘Yeni Nesil Uygulamalı Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi’nin yakın süreçte mezunlarını vereceklerini anımsattı. Şimdiye dek gerçekleştirdiğimiz 9 Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi’nden toplam 139 mezun verdiklerini söyleyen Kileci, "Mezunlarımızın iş bulması adına birliklerimiz bünyesinde bir 'Dış Ticaret Elemanı İstihdam Havuzu' oluşturduk. Eğitimlerimize iş arayışındaki vatandaşlarımızın yanı sıra hâlihazırda dış ticaret alanında çalışan personeller de katılıyor. Böylelikle firmalarımızda çalışmakta olan 30 mezunumuz da sektörel yetkinliklerini geliştirmiş oldu. Eğitimlerimiz yoluyla dış ticaret sektöründe daha fazla nitelikli personel yetiştirmeyi ve daha fazla insana istihdam olanağı oluşturmayı sürdüreceğiz” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir