Gaziantep'te "Aile ve Dini Rehberlik Merkezi” temeli atıldı

Gaziantep'te aile bireylerine sağlıklı bir ortam oluşturmak amacıyla “Aile ve Dini Rehberlik Merkezi” için temel atma töreni düzenlendi.

İGF HABERLERİ 26.03.2021, 18:39
Gaziantep'te "Aile ve Dini Rehberlik Merkezi” temeli atıldı
banner858

GAZİANTEP (İGFA)- Küreselleşmenin beraberinde getirdiği olumsuz etkileri ortadan kaldırmak, aile içi iletişimi doğru zamanlama ile iyi hale dönüştürmek ve sürdürülebilir kılmak adına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, İl Müftülüğü ve hayırsever Asım Kökoğlu iş birliğinde yapılacak “Aile ve Dini Rehberlik Merkezi” nin temel atma töreni düzenlendi.

Törende konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, aile kurumunun önemini vurguladı. "Küreselleşme, dijitalleşme, göç, büyük aileden çekirdek aileye döndük, gittikçe bireyselleşiyoruz" diyen Başkan Şahin, "Bireysellik bizleri yalnızlaştırıyor, mutsuzlaştırıyor ve sorunlarımızı daha da büyütüyor. Oysa ailenin kuvvetli bir şekilde yoluna devam etmesi gerekiyor. Biz bu merkezleri çoğaltarak, sorunları çözme kapasitemizi arttırarak, gençleri daha güzel yetiştirerek geleceğe hazırlanıyoruz” diye konuştu. 

Birçok sıkıntıya deva olacak 3 kattan oluşacak merkezin içerisinde 1 kütüphane, 1 seminer salonu, 5 adet derslik bulunacağı, ayrıca psikolojik danışmanlık ve manevi danışmanlık hizmeti verileceği öğrenildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir