İzmir Bergama’da kırmızı çizgiler çekildi

İçişleri Bakanlığı tarafından yurt genelinde eş zamanlı olarak "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganı ile başlatılan farkındalık etkinliği Bergama’da da gerçekleştirildi.

İGF HABERLERİ 30.03.2021, 16:11
İzmir Bergama’da kırmızı çizgiler çekildi
banner930

İZMİR (İGFA)- Trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne dikkat çekmek üzere tüm yurtta başlatılan farkındalık günü için Bergama Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı boya ekipleri tarafından yaya geçitleri yeniden boyanarak, orta kuşağı kırmızı çizgi için hazırlandı. Yaya geçidinin önceden hazırlanan orta kuşağına 'Kırmızı Çizgi' çekilip, sürücülere bilgilendirme broşürü dağıtıldı.

ÖNCELİK CANDIR

Bu uygulama ile sürücüler için yaya önceliği’nin önemine dikkat çekilmeye çalışıldığını belirten Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, her geçen gün yaya önceliğine duyarlılığın Bergama genelinde de arttığını söyledi. "Her bir sürücümüz yaya geçişlerine gelirken yavaşlamalı ayağını yaya geçidine atan ve kaldırımdan inen birisini gördüğü anda aracını durdurmalıdır" diyen Başkan Koştu, "Sürücülerimizin yaya öncelikli bir noktaya geldiğinde araçlarını yavaşlatmasını ve yaya görürlerse yayanın geçmesine müsaade etmelerini istiyoruz. Unutmayalım öncelik candır, canı taşıyan insandadır" dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir