Kocaeli İzmit’te terfi merkezlerine revize

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, İzmit ilçesinde üst kotlarının içme suyu ihtiyacını karşılayan su depolarında yer alan içme suyu terfi merkezlerini revize edecek çalışmalar gerçekleştiriyor.

İGF HABERLERİ 26.03.2021, 13:20
Kocaeli İzmit’te terfi merkezlerine revize
banner858

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, abonelere yönelik kesintisiz ve sağlıklı suyu ulaştırmak için yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

İzmit ilçesinin üst kısımlarının içme suyu ihtiyacını karşılayan Gündoğdu ve Türbebayırı su depolarının bünyesinde yer alan içme suyu terfi merkezleri, ekonomik ömrünü tamamlamasından dolayı arızalar meydana geliyor ve artan nüfus ile birlikte yetersiz kalıyordu. Bu kapsamda proje hazırlandı ve imalat çalışmalarına başlandı. 

365 gün içinde bitirilmesi planlanan terfi merkezi inşaatlarında Türbebayırı Terfi Merkezi'nde betonarme imalatlar tamamlanırken mekanik, elektrik çalışmaları yapılacak. Kısa bir süre içinde çalışmalara başlanılacak olan Gündoğdu Terfi Merkezi'nde şu ana kadar çalışmalar kapsamında işin yüzde 25’lik kısmı tamamlandı.

 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir