Türkiye ve Avrupa’da dereceler elde eden milli judocu Gülbeyaz Seviş’in açtığı davada sona gelindi. 4 yıl önceki milli takım kampında sakatlanmasına rağmen tıbbi müdahale görmediğini, Milli takım antrenörleri S.U. ve E.D.’nin sakat olmasına rağmen kendisini maça çıkmaya zorladıklarını, sonraki süreçte de spor hayatının tamamen bitmesine neden olan kalıcı bir sakatlık yaşadığını savunan Seviş iki antrenörden davacı olmuştu.

Yanan Ev Kullanılamaz Hale Geldi Yanan Ev Kullanılamaz Hale Geldi

A W206198 09

Denizli 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen yargılamada karar çıktı. Milli sporcu ve taraf avukatları ile her iki tarafın yakınlarının izlediği duruşmada cumhuriyet savcısı mütalaasında antrenörleri ‘taksirle adam yaralama’ ile suçladı.

Mahkeme heyeti kasıt ve taksirin bulunmadığına hükmederek iki antrenörün beraatına karar verdi. Eski milli sporcu kararın kendisini üzdüğünü belirterek; “Hakimin kararını duyunca şoka uğradım” diye konuştu. Avukatı Fersu Ege Kandemir ise; “Hak arama mücadelemize devam edeceğiz. Antalya Bölge İdare Mahkemesi dahil tüm yasal yollara başvuracağız. Türkiye birincisi, Avrupa ikincisi ve 350 madalya sahibi Gülbeyaz, bu hukuk mücadelesinin sonunda kazanacağı kutlu zaferle galibiyetlerine bir yenisi daha ekleyecektir” ifadelerini kullandı.

Editör: Orhun Çoban