Arkeolog ve Tarihi Anıtlar Restoratörü Sanatçısı ve Heykeltraş Prof. Dr. Hesam Mohtasham’ın oluşturduğu 200’ün üzerinde eserlerin yer aldığı Sese Art,  müzesinin tanıtımı yapıldı. Müzenin varoluş hikayesini anlatan Doğaç Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Doğaç; “İranlı Profesörümüz muhteşem. Kendisi arkeoloji profesörü, aynı zamanda küçük el sanatlarında çok başarılı bir hocamız. Yaklaşık 9 yıldır Denizli’de yaşıyor. Bizim yaklaşık 2 yıldır tanışmışlığımız var. Hocamın yaptığı eserleriyle birlikte biz Sese Art’ı oluşturarak hocamızı bünyemizde yer açtık. Hocamız eserleriyle hemşehrilerimize ve Türkiye’ye katkı sağlamak adına burada çalışmalar yapıyoruz” dedi.

SESE-ART--OLUSTURDUGU-MUZENIN-KAPILARINI-HALKA-ACTI-4-1694176844

“EN GÜZEL YILLARIMI TÜRKİYE’DE GÖRDÜM”

Müzede yer alan eserleri gurup olarak birlikte yaptıklarını ifade eden İranlı Prof. Dr. Hesam Mohtasham; “Tek kişiyle hiçbir şey olmaz. Şu anda biz bir gurubuz. 9 senedir Türkiye’de yaşıyorum. Türklere borcum var. Burada çok istediğim bir şeyi yapıyorum. İlk sergimi ise Turan Bahadır Sergi Salonu’nda açtım. En güzel yıllarımı Türkiye’de gördüm. Bu millete borcum var. Taş, ahşap, metal gibi her türlü malzemeden eserimiz var. Bütün eserlerimiz, sipariş geldiği için yapmadık. Bular hoşuma gittiği için ya da ilham geldiği için yaptım. Aşk heykelleri de var. Heykellerimizin hepsi de hikayeli” dedi.

Ali Yerlikaya açıkladı: Tatilinin İkinci Günü: 726 Kaza, 11 Ölü, 1295 Yaralı Ali Yerlikaya açıkladı: Tatilinin İkinci Günü: 726 Kaza, 11 Ölü, 1295 Yaralı

0a1e5c28-f1b2-4280-a83f-9d8d2ceb9d1d

“BU ESERLER NORMAL BİR ESER DEĞİL”

“Türkiye arkeologların cenneti” diyerek sözlerine devam eden Prof. Dr. Mohtasham; “Denizli’nin de çok büyük bir potansiyeli var. Sakin ve güzel bir şehir… Hierapolis’te ve Laodikya’da da çalıştım. Bu eserler normal bir eser değil. Herkesin bunları alma şansı yok” diye konuştu.

SESE-ART--OLUSTURDUGU-MUZENIN-KAPILARINI-HALKA-ACTI-1-1694176868

SESE-ART--OLUSTURDUGU-MUZENIN-KAPILARINI-HALKA-ACTI-3-1694176911