Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) bünyesinde başlatılan ve kariyer hedeflerinde öğrencilere yol göstermeyi amaçlayan mentorluk programı kapsamında, 2023-2024 döneminde mentorlar ve öğrenciler ilk buluşmalarını gerçekleştirdi. Bakış açısı kazanma, kariyerlerini şekillendirme ve akademik başarılarını artırma yönünde önemli kazanımlar elde etmeleri amacıyla hayata geçirilen mentorluk programına katılan öğrencilerin, deneyimli mentorlar sayesinde iş hayatı ile ilgili fikir edinmeleri hedeflendi.

A W199571 03

ÖĞRENCİLERE TECRÜBELERİNİ AKTARDI

Program kapsamında İİBF öğrencileri ile ilk toplantısını gerçekleştiren PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan başarıya giden yolda hedef belirlemenin önemini vurgulayarak, kariyer planlama ve iş yaşamı hakkında bilgi ve tecrübelerini aktardı. Rektör Prof. Dr. Kutluhan kendi eğitim hayatından örnekler vererek akademik kariyer süreci hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

Öğretmen İstihdamında Mülakat Puanı Kaç Oldu? Öğretmen İstihdamında Mülakat Puanı Kaç Oldu?

Mentorluk programı kapsamında öğrencilerle bir araya gelen PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar ise akademik hayatta ve iş hayatında başarı elde etmek için nelere dikkat edilmesi gerektiği, iyi bir bilimsel araştırmanın gereklilikleri konusunda tecrübelerini aktardı. Program kapsamında öğrencilerle buluşan Tavas Kaymakamı Tarık Yerlikaya kamu sektöründe edindiği deneyimleri, mülakat süreçlerini ve bu süreçlerde karşılaşabilecekleri durumları öğrencilere aktardı.

A W199571 01

İŞ İNSANLARI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Kamu sektörü, özel sektör ve akademide deneyimli birçok isim de mentorluk faaliyetleri çerçevesinde öğrencilerle ilk toplantılarını gerçekleştirdi. Mentorlardan Pamukkale Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. İsmail Ovalı, KOSGEB Denizli İl Müdürü Dr. Aziz Acar, Denizli Ticaret Odası YİK Üyesi Oktay Mersin, DSO Başkan Yardımcısı Mehmet Serter, iş insanları Ahmet Yavuzçehre, Mehmet Samur ve çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yapan Bahir Dibekoğlu, Duygu Köseoğlu, Gamze Solmaz, İsmail Çerçi, Mehmet Ünal, Melike Yalçınkaya, Nevin Özdemir ve Zehra Er Sezer, program kapsamında mentorluk yapacakları öğrencileriyle bir araya geldiler.