İYİ Parti Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Fatih Coşkun, seçim çalışmalarına hız verdi. İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Denizli Şubesini ziyaret eden Coşkun, Şube Başkanı Seyhun Türk ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Şeref Arpacı Bakan Şimşek’e Sordu: Bizi Gri Listeye Sokanlardan Girmemize Hesap Sorabildiniz mi? Şeref Arpacı Bakan Şimşek’e Sordu: Bizi Gri Listeye Sokanlardan Girmemize Hesap Sorabildiniz mi?

Whatsapp Görsel 2024 02 22 Saat 11.50.47 29E770A0

Genel kurulunu tamamlayan İnşaat Mühendisleri Odası’nda başkanlığa seçilen Seyhun Türk ve ekibine görevlerinde başarılar dileyen İyi Parti Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Fatih Coşkun, Denizli’nin birinci derece deprem kuşağında olduğunu belirterek yapı güvenliğinin önemine dikkat çekti. Kendisinin de mühendis olduğunu belirten Coşkun, “5 yıl boyunca Merkezefendi için çalıştık. Şimdi, de hayırlı bir iş için yola çıktık. Odalara proje denetimini geri kazandırmak istiyoruz. Ben de makine mühendisiyim. Kendi odamız dahil olmak üzere bütün proje kontrollerinin odadan geçmesi, teknik elemanın daha nitelikli iş üretebilmesi ve burada eksikliklerinin tamamlanması, belediyedeki iş yükünün biraz daha hafiflemesi anlamında çok faydalı olacağına inanıyorum” dedi.

MERKEZEFENDİ’DE DEPREM İZOLATÖRÜ ÜRETECEĞİZ

Merkezefendi’de deprem izolatörü üreteceklerini belirten Coşkun; “Deprem izolatörü üretmek zor değil. Bunu paydaşlarımızla yapacağız. Özel sektör desteği de alabiliriz, hiç problem yok. En kısa zamanda, göreve başladığımız andan itibaren bununla ilgili çalışma yapacağız. Devamında TMMOB’a bağlı odalarımızdan zemin sınıfına veya yapının sınıfına göre statik proje yapan sizlerin takdir edeceği ölçüde deprem izolatörü kullanılmasını zorunlu hale getireceğiz. Bir teknik eleman olarak bir yerden başlamamız gerekiyor. Şehrimiz dere yatağında. Çok ciddi imalat problemi, fazlasıyla eski yapı var. Yüzde 40’a yakın eski yapı var. En önemli konunun deprem olduğuna inanıyorum. Buradan yola çıkarak size deprem izolatörünün üretilmesi ve uygulanmasını zorunlu hale getireceğimi beyan ediyorum” diye konuştu.

DEPREM İZOLATÖRÜ İNDİRİMLİ OLACAK

Deprem izolatörünün kendisi için olmazsa olmaz projelerden olduğuna dikkat çeken Coşkun; “İlçemizde kullanılan bu izolatör, müteahhitlere ve inşaat yapanlara ciddi oranda indirimli olarak verilecek. Deprem bölgesinde yaşıyoruz ve deprem hayatımızın gerçeği. Olası bir afete hazırlıklı olmalıyız” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 02 22 Saat 11.50.47 B6Fd28Be

DANIŞMA MECLİSİ OLUŞTURACAĞIZ

Başkan seçilmesi halinde ilk iş olarak Danışma Meclisi oluşturacaklarını söyleyen Coşkun; “1 Nisan’dan itibaren Danışma Meclisi oluşturacağız. Sanayi Odası’ndan, Ticaret Odası’ndan ve Esnaf Odası’ndan birer temsilcimiz olacak. Odaların teknik birimlerinden birer temsilci olacak. Bu temsilciler ayda 1-2 kez toplanacaklar. Burada kamu-sivil toplum kuruluşu iş birliği anlamında neler yapılabileceği, nelerin eksik kaldığı değerlendirilecek. Bununla ilgili bir arkadaşımız raportör olacak ve her ay toplandığımız meclis neticesinde bize bir şey sunacak. Meclise alınması gereken bir dosya varsa, memnuniyetle meclise alınacak. Özellikle sanayicinin güneş enerji santrali (GES) yaparken; GES uygunluk belgesinde, trafo yerlerinde, esnafın ruhsatla ilgili sorunlarında, Ticaret Odası’ndaki kapasite raporlarında ve yetişmesi gereken raporlarında prosedüre takılmamaları için de böyle bir meclis kurmak istiyoruz. Geliştirilecek her türlü projede varız” diye konuştu.

Editör: Haydar Buğra Tokmak