DTO, Dubai’de Fuarda, 9 Firma Stand Açtı DTO, Dubai’de Fuarda, 9 Firma Stand Açtı

Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu bünyesinde oluşturulan, kadınlardın ekonomik olarak güçlenmesini sağlamayı hedefleyen çalışma grubu, ‘Kadın Liderlerle Dönüşüm Buluşmaları’ toplantıları düzenliyor. Denizli’de 23 Mayıs’ta yapılacak toplantı için Denizli Ticaret Odası’ndan iş kadınlarına davet geldi. Toplantı saat 14.00’da DTO’nun Meclis Salonunda gerçekleştirilecek.

TSKF Kadının Ekonomik Güçlendirilmesi Çalışma Grubu Koordinatörü Dilek Cesur’un yönetiminde ManPowerGroup Türkiye Genel Müdürü Feyza Narlı, katılımcılara tecrübelerini aktaracak.

Dto Kadın

“İŞ KADINLARIMIZI DAVET EDİYORUZ”
Denizli iş dünyasını toplantıya davet eden DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Kadınlarımızı, özellikle Denizli ölçeğinde iş dünyamızın olmazsa olmazlarıdır. Şehrimizde her üç vatandaşımızdan biri çalışandır ve her üç çalışanımızdan biri de kadındır. Sanayimizin özellikle de öncü durumdaki el emeği yoğun olan tekstil ve konfeksiyon sektörümüzün temel direğidirler. Onların daha fazla istihdamda ve özellikle de yönetimlerde yer almasını istiyoruz ve önemsiyoruz. DTO tarihinde bir ilke imza atarak iki dönemdir yönetimlerimizde kadınlara yer verdik; yönetim kurulu başkan yardımcımız da başarılı bir iş kadını. TOBB Denizli İl Kadın Girişimciler Kurulunun da koordinatörü, hamisiyiz. Sayılarının zamanla daha da artmasını diliyoruz” dedi.

AMAÇ, TOPLUMSAL FARKINDALIK OLUŞTURMAK
TSKF, kadınların ve genç kızların hayatlarını geliştirmek için birbiriyle koordineli çalışan küresel bir gönüllü hareketi olan Uluslararası Soroptimist Federasyonu’nun bir parçası olarak, Türkiye’de çalışma grupları aracılığı ile kadın ve kız çocuklarının toplumdaki yerini güçlendirmeye yönelik faaliyetler yürütüyor. Bu kapsamda başlattığı Kadın Liderlerle Dönüşüm Buluşmalarını da yıl boyunca sürdürecek. Türkiye'nin farklı illerindeki iş dünyası temsilcileri ile iş insanlarını bir araya getirerek kadınların yönetim kurullarında ve üst düzeyde yer alması ile ilgili toplumsal bir farkındalık oluşturmaya çalışacak.

Editör: Orhun Çoban