Açıklamaya Filidea'da direnişi süren TEKSİF, DİSK/ Genel-İş, 'Vergide adalet' eylemlerini sürdüren aile hekimleri ve siyasi partiler katıldı. Basın açıklamasını KESK Denizli Dönem Sözcüsü Selçuk Göçer okudu.

Açıklamaya Filidea Tekstil işçilerinin sendikalaşma mücadelesini ve aile hekimlerinin 17. haftasındaki 'Vergide adalet' mücadelesini selamlayarak başlayan Göçer, TÜİK Haziran ayı enflasyonunu 1,64 olarak açıklamasıyla sadece yalan söylemekle kalmamış hepimizle dalga geçmiştir. Biliyoruz ki, TÜİK rakamlara takla attırarak gerçek enflasyonu gizliyor! Yaşadığımız gerçek enflasyon, hayat pahalılığı altında kamu emekçileri, emeklileri ezim ezim eziliyor" dedi.

Whatsapp Image 2024 07 03 At 18.53.03 (1)

"FİİLİ VE MEŞRU MÜCADELEYİ YÜKSELTELİM"

Vahşi Hayvanlar İçin Göletlere Su Takviyesi Yapıldı Vahşi Hayvanlar İçin Göletlere Su Takviyesi Yapıldı

Emekçilerin ve emeklilerin taleplerini sıralayan Göçer, "Gelin artık gına gelen bu oyuna dur diyelim. Gelin yıllardır hepimize kaybettiren yoksulluk ve sefalet düzenine karşı insanca yaşayacak ücret, güvenceli iş, güvenli gelecek mücadelesinde alanlarda, işyerlerinde birleşelim. Gelin aydınlık yarınlar için bu karanlığı dağıtacak fiili ve meşru mücadeleyi yükseltelim" sözleriyle mücadeleyi büyütme çağrısı yaptı.

Whatsapp Image 2024 07 03 At 20.51.29

EMEKLİLER GEÇİNEMİYOR

Emekliler adına da, Tüm Emeklilerin Sendikası Denizli Şube Başkanı Mesdan Yıldırım konuştu.

Emeklilerin geçinemediğini ve maaşlara zam istediğini belirten Yıldırım "İktidarı uyarıyoruz!  22 yıldır sömürdüğünüz, yandaş derneklere, cemaatlere, tarikatlara, yandaş şirket ve müteahhitlere aktardığınız ülke kaynaklarının bedelini biz emeklilere, asgari ücretlilere, emekçilere yüklemenize bütün gücümüzle itiraz edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yıldırım iktidarı uyardıklarını söyleyerek, "İktidar, Temmuz’da asgari ücreti arttırmayacağını söylüyor. Umuyoruz bu çılgınlıktan vaz geçilir. Yoksulluk sınırının beşte biri kadar bir ücretle insan çalıştırılamaz. İktidarın Mehmet Şimşek eliyle hayata geçirmeye çalıştığı vahşi kapitalizm, yeni bir köleci düzendir. Çalışanların da bunu kabul etmemesi gerekir. Zira bu düşük maaşlar, emekli olunduğunda hâlihazırda 10 bin lira maaş alan emeklilerin kaderine ortak olmaktır.

İktidarı uyarıyoruz!  22 yıldır sömürdüğünüz, yandaş derneklere, cemaatlere, tarikatlara, yandaş şirket ve müteahhitlere aktardığınız ülke kaynaklarının bedelini biz emeklilere, asgari ücretlilere, emekçilere yüklemenize bütün gücümüzle itiraz edeceğiz." diye konuştu.

Whatsapp Image 2024 07 03 At 18.53.03

AİLE HEKİMLERİ VERGİDE ADALET İSTİYOR

Aile Hekimlerinin 'Vergide adalet' eylemlerine ilişkin konuşan TTB Aile Hekimliği Kolu ve SES Denizli Şubesi üyesi Aile Hekimi Dr. Selda Sevtap Akbulut Demirci iktidara seslenerek "Özel hastaneler yüzde 10, şehir hastaneleri yüzde sıfır vergi verirken hekiminden hemşiresine tüm çalışanlardan yüzde 35 vergi kesmekten ne zaman vazgeçeceksiniz" diye sordu. Demirci, her çarşamba sürdürdükleri 'Vergide adalet' eylemlerinin talepler karşılanıncaya kadar süreceğini belirtti.

Editör: Orhun Çoban