Basın açıklamasına EMEP, TİP, TÖP, Yeşil Sol Parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri destek verdi. Basın açıklamasını DEM Parti Pamukkale İlçe Başkanı Esma Aslan okudu.

MHP’li Yılmaz; "Gazze'deki Zulüm İnsanlık Suçudur" MHP’li Yılmaz; "Gazze'deki Zulüm İnsanlık Suçudur"

Aslan açıklamasında "AKP-MHP iktidarı halk ve demokrasi inkârı, düşmanlığı temelinde kendini tüm halklara zorla dayatmaya devam ediyor; yıllardır başta Kürt halkı olmak üzere Türkiye halklarına, devrimci-demokratlara, sosyalistlere, aydın ve yazarlara, aleviler ve tüm inançlılara, kadınlara, gençlere, işçi-emekçilere, emeklilere, çevreye-doğaya; özcesi demokratik, özgür bir toplum ve yurttaştan, demokratik bir cumhuriyetten yana olan, iktidara boyun eğmeyen bütün toplumsal kesimlere pervasızca saldırmakta, faşizmin tüm kirli oyunlarını oynamakta, dayatmaktadır" ifadelerini kullandı.

Hakkari belediyesine Kayyum girişimine tepki gösteren Aslan, "Hakkari Belediye Eş Başkanı Mehmet Sıddık Akış’ı hukuksuzca gözaltına almış, belediye binasını işgal etmiştir. Açıktır ki halkların iradesine karşı bir darbe yapılmak istenmektedir. Şunu bir kez daha ifade ediyoruz ki, kayyum yoluyla halkın iradesinin gasp edilmesine bugüne kadar sessiz kalmadığımız gibi bundan sonra da kalmayacağız" dedi. Açıklama oturma eylemi ve sloganların ardından sona erdi.

Editör: Orhun Çoban