Bir dizi açılış ve buluşmalara katılmak üzere sabah saatlerinde Denizli’ye gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’li Merkezefendi, Serinhisar, Babadağ ve Honaz belediyelerinin Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplu açılış törenini gerçekleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli’de CHP’li belediyeler tarafından ortaklaşa düzenlenen toplu açılış törenini gerçekleştirdi.

Şahin Tin, Doğal Taş Sektörünü İtalya’da Yalnız Bırakmadı Şahin Tin, Doğal Taş Sektörünü İtalya’da Yalnız Bırakmadı

“KENTİMİZE DEĞER KATMAYA ÇALIŞTIK”

Toplu açılış törenine ev sahipliği yapan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi olarak Denizli’nin en büyük ilçesi konumundayız. Ekonomide, eğitimde, ticari ve sosyal hayatta ivme yakalamış bir ilçeyiz. Biz de son 4 yılda hazırladığımız projelerle, kentimize değer katmaya çalıştık. Ailelerin dertli olduğu, 40 bin metrekarelik suç yuvası haline gelmiş dere yatağını ıslah ederek, doğal yaşam parkı haline getirdik. Merkezefendi sanayi ve eğitimde hızla büyüyen bir ilçe. Kentimizin beton yığını haline gelmemesi için büyümeyle paralel olarak 106 parkı kentimize kazandırdık. 35 bin metrekarelik alana yaptığımız lavanta bahçesi bu eserler arasında ön plana çıkanlardan birisi oldu. 1300 metrekarelik alana devasa bir geri dönüşüm merkezi inşa ettik. Türkiye genelinde evlere farklı renklerde geri dönüşüm poşeti dağıtan 3 belediyeden birisiyiz. Geri döşüm projemizde hem sokak canları için mama hem de gübre üretiyoruz. Bununla da kalmayıp mama ve geri dönüşüm makinelerini de imal ederek belediyemize katkı sağlıyoruz. Bugüne kadar imal ettiğimiz 10 makineyi, diğer belediyelere sattık. Bunu başaran ender bir belediye olarak ödüllendirildik. Hazırladığımız Tarımsal Kalkınma Eylem Planı sayesinde üreticimizin, çiftçimizin ve kadınlarımızın yanında olduk. Bereketli topraklarımıza sahip çıkmaya devam ediyoruz. İnsana dokunan ve insan odaklı sosyal projelerimizi hayata geçirdik. Denizli’de bir ilki gerçekleştirerek Alzheimer Merkezini hizmete açtık. İlçemizdeki 4 çocuktan 3’ünü Halk Süt ile buluşturarak, nüfus oranına baktığımızda Türkiye genelinde bunu başarabilen 2 belediyeden birisi olduk. 14 büfe inşa ederek, Halk Ekmeği 3 liradan vatandaşımızın evine ulaştırdık. Temelini atacağımız gençlik merkezinin inşaatında bazı sıkıntılar yaşadık ama inşallah Temmuz ayında iktidara geldiğimizde bunu hep birlikte açacağız. Bilim Merkezi inşaatımız yüzde 50’ye ulaştı. Genel Başkanım, sizden bir söz istiyorum; Temmuz ayında bunu hep birlikte açacağız. Adını da inşallah Atatürk Bilim Merkezi koyacağız. Merkezefendi’yi sporun ve sanatın başkenti yapmak için gayretlerimiz tüm hızıyla devam ediyor. 20 yıl sonra Denizli il merkezinde CHP’li bir belediye başkanı olarak kimseyi ayırt etmeden, herkesi kucaklayarak halkımıza hizmet veriyorum. CHP belediyecilik anlayışını, Merkezefendi ilçemizde yansıtmaya gayret ediyoruz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli’de CHP’li belediyeler tarafından ortaklaşa düzenlenen toplu açılış törenini gerçekleştirdi.

 “BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ YAPABİLİYORSA BİZ DE YAPACAĞIZ”

Gerçekleştirdikleri başarılı projeler nedeniyle CHP’li belediye başkanlarını kutlayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise şöyle konuştu:

“Belediye başkanları, hiçbir ayrım yapmadan hizmet götürür. Sadece fakir mahallere pozitif ayrımcılık yapabilirsiniz. Kentleri beton yığınlarına dönüştürmeyin. Harcadığınız para sizin paranız değil, milletin parası. Harcanan her kuruşun hesabının millete verilebildiği güzel bir Türkiye inşa edeceğiz. Önünüze çıkan tüm engelleri aşarak, halkla kucaklaşın. Denizli’de bunu başardık, Türkiye’nin 81 ilinde çiftçilere ücretiz elektrik vereceğiz. 6 lider bir aradayız. Hedefimiz demokrasi ve yaşanabilir bir Türkiye. Önümüzdeki süreçte göreceksiniz. Az kaldı, 5 ay sonra farklı bir Türkiye göreceğiz. Çocuklarımız için farklı bir Türkiye inşa edeceğiz. Belediye başkanlarımız bunu yapabiliyorsa, bizim iktidara geldiğimizde yapabileceklerimizi siz düşünün. Bay Kemal, haktan yanadır, halkın emeğinden yanadır, kadınlarından yanadır. Tek istediğim sandığa gittiğiniz zaman elinizi vicdanınıza koyun ve ona göre oyunuzu verin. Beraber üreteceğiz, beraber yöneteceğiz. 6 lider olarak bunu önlenen tabloyu birlikte inşa edeceğiz. Kimse bize halka hizmet etmekten alıkoyamayacaktır”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Denizli’de CHP’li belediyeler tarafından ortaklaşa düzenlenen toplu açılış törenini gerçekleştirdi.

Törende yapılan konuşmaların ardından CHP’li belediyelerin projelerine destek veren bağışçılar, plaketle onurlandırıldı. Belediye başkanları ve davetlilerle birlikte kurdeleyi kesen CHP lideri Kılıçdaoğlu, açılışı yapılan projelerinin hayırlı olmasını temenni etti. Programının son bölümünde basına kapalı olarak kadınlar, gençler ve kanaat önderleriyle buluşacak olan CHP lideri Kılıçdaroğlu, akşam saatlerinde kentten ayrılarak Ankara’ya hareket edecek.