Denizli Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin uyuşturucu madde ticareti yapan şahısların tespit ve yakalanmasına ilişkin çalışmalarında, bir şüphelinin uyuşturucu üretmek için modern sera kurduğu belirlendi.

Bozkurt’ta kendi evinin bahçesinde termal çadır malzemelerinden sera oluşturan şüphelinin evine yapılan baskında, 70 kök kenevir yetiştirdiği belirlendi.

Whatsapp Image 2024 04 20 At 09.32.46 (1)

Traktörle Kafa Kafaya Çarpıştı, Motosiklet Sürücüsü Metrelerce Savruldu Traktörle Kafa Kafaya Çarpıştı, Motosiklet Sürücüsü Metrelerce Savruldu

Serada kurulan düzenek ise polis ekiplerini bile şaşırttı. İklim kontrollü serada vantilatör ve fanlar sayesinde havalandırma sistemi kurulduğu, led aydınlatma ile yapay güneş ışığı oluşturulduğu belirlendi.

İkamette yapılan aramalarda iki parça halinde zulalanmış 1,5 kilogram esrar ve çeşitli boylarda 70 kök kenevir ele geçirildi. Şüphelinin evinde ayrıca bir çadır, çadır yapımında kullanılan 82 metal boru, 8 uzatma prizi, 16 fanlı led aydınlatma, termometre, 2 hava kompreserü, 4 vantilatör, havalandırma boruları ve seracılıkta kullanılan çeşitli alet ve aparatlar tespit edildi.

Gözaltına alınan şüphelinin ‘İzinsiz Kenevir Bitkisi Ekmek’ ve ‘Uyuşturucu Madde Ticareti’ suçlamaları ile adli makamlara sevk edildiği, tutuklanarak cezaevine konulduğu açıklandı.

Whatsapp Image 2024 04 20 At 09.32.46 (2)