Serinhisar’da TOKİ Konutlarının Anahtarları Teslim Edildi Serinhisar’da TOKİ Konutlarının Anahtarları Teslim Edildi

Denizli'de KESK Denizli Şubeler Platformu çağrısı ile Candoğan Parkında yapılan basın açıklamasında İsrail devletinin işgal ve savaş politikalarına tepki gösterildi. 'Soykırıma dur diyelim' çağrısının yapıldığı açıklamaya, TMMOB, Tüm Emeklilerin Sendikası, Veli-Der, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Anadolu Aleviliği Dayanışma Kültür Derneği, HEDEP, EMEP, SOL Parti ve TİP temsilcileri de destek verdi. Basın açıklamasını KESK Denizli Dönem Sözcüsü Hüseyin Özdemir okudu.

İsrail devletinin Gazze'deki hastaneye yaptığı saldırıya tepki gösteren Özdemir, "Bu saldırı İsrail'in Filistinlilere uyguladığı soykırım politikasında el yükselttiği bir aşamadır. Uluslararası hukuku hiçe sayan bu saldırıdan sadece İsrail değil bu soykırıma destekleriyle ışık yakan, Filistin halkının yok edilmesine göz yuman ABD ve AB gibi emperyalist güçler de sorumludur" dedi.

"HAMASET DEĞİL ACİL SOMUT ADIM"

Saldırıyı savaş ve insanlık suçu olarak niteleyen Özdemir, "Emperyalistlerin işlevsiz hale getirdiği Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesinin derhal toplanması ve sürecin başlatılması çağrısında bulunuyoruz. Savaşı durduracak olan ezilen halklar ve emekçi sınıflardır. Filistin halkı dünyadan ve Türkiye'den hamaset ile süslenen timsah gözyaşları değil, çözüm için acil somut adımlar atılmasını beklemektedir. Bunun için: öncelikle saldırılar derhal durdurulmalı, ateşkes sağlanmalı, Filistin halkına yönelik abluka derhal kaldırılmalıdır. İsrail işgal ettiği topraklardan çekilirken tüm emperyalist güçler de bölgeden çekilmelidir. İsrail ile yapılan ikili anlaşmalar iptal edilmelidir. Ayrıca Filistin'i gerçek anlamda temsil etmeyen HAMAS halka karşı sorumluluğunu yerine getirmeli ve barış yanlısı bir tutum izlemelidir. Filistin halkına ekonomik, sosyal her türlü destek sağlanmalı Filistinlilerin eşitliğini tanımayan hiçbir 'çözüm' kabul edilmemelidir" ifadelerini kullandı. Açıklama sloganlarla sona erdi.