Denizli’nin Honaz ilçesine bağlı Kaklık Mahallesi’nde doğalgaz hattı döşenen sokaklarda, Honaz Belediyesi tarafından üstyapı tamirat çalışmaları da tamamlandı. Kaklık Mahallesi'nin Çimento Yolu mevkii olarak adlandırılan bölgede yaşayan mahalle sakinleri, bulundukları mevki de halen doğalgaz hattı döşeme çalışmalarının başlamaması nedeniyle yaşananlara tepki gösterdi.

AW078588_02

Daha önce de defalarca konu hakkında görüşmeler yaptıklarını ifade eden mahalle sakinleri, doğalgaz dağıtım şirketi tarafından Kaklık Mahallesinin büyük kısmına doğalgaz hattı döşenerek hatların aktif hale geldiğini ancak henüz Çimento Yolu mevkiinde bulunan bölgede bir çalışma yapılmadığı savundu. Seslerini duyurabilmek için Kaklık Mahallesi sakini Fatma Öney öncülüğünde harekete geçen 50’ye yakın vatandaş, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’in kendilerine tahsis ettiği araçla Pamukkale ilçesinde bulunan doğal gaz dağıtım şirketine geldi. Şirket yetkilileriyle görüşmeler yapan mahalle sakinleri, daha sonra firma önünde tepkilerini dile getirmek için eylem yaptı.

AW078588_03

Taş Ocağı Mağduriyetini Meclis Gündeminde Taşıdı Taş Ocağı Mağduriyetini Meclis Gündeminde Taşıdı

“AYLARDIR DOĞALGAZA KAVUŞMAYI BEKLİYORUZ”

Aylardır doğalgaza kavuşmayı beklediklerini söyleyen Fatma Öney, “Mahallemizin önemli kısmına doğalgaz ulaştı. Ancak bizlerin yaşadığı Çimento Yolu mevkiinde henüz bir doğalgaz altyapısı işleme alınmadı. Bugün de gelip yetkililerle yüz yüze görüşmek istedik. Havalar soğudu, biz söz verilen doğalgazımızı istiyoruz. Bir an önce temiz yakıt doğalgaz hatlarının yaşadığımız mevkiiye de bağlanmasını talep ediyoruz” dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI