2004 yılında Denizli Merkezde kurulan Makina Sanayi sektörünün öncüsü MAKSİAD, şubeleşme çalışmalarının ilk adımını İstanbul Lionel Otel’de büyük bir açılışla gerçekleştirdi. İstanbul Şubesi Kurucu Başkanı Kerim Koç MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı’nın elinden görev mazbatasını teslim aldı. Yönetim Kurulu üyelerinin hazır bulunduğu şube açılışında, İstanbul ve diğer illerdeki üyelerin yanı sıra MAKSİAD ailesine katılan yeni üyeler de yoğun ilgi gösterdi. Görev Mazbatası ve İstanbul Şube anahtarının teslim töreninin ardından yeni üyelere rozetleri takdim edildi.

maksiad3

“BÖLGE VE ÜLKE EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNACAĞIZ”

“Sanayileşmedeki lokomotif üretimde yerli ve milli makine sektörünün söz sahibi olması için büyük bir gayretle çalışmaktır” diyen  MAKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sarı, “Amacımız kısa zamanda ülkemizin birçok ilinde şube açarak makine sanayisine hizmet veren makine ve makine aksamı üreten firmaları şubeler altında tek çatıda toplamak, sanayileşmedeki lokomotif üretimde yerli ve milli makine sektörünün söz sahibi olması için büyük bir gayretle çalışmaktır. Birçok alanda makine üretimi önemli oranda artarken, ortaya çıkan bu başarı grafiğinde son yıllardaki en önemli aktörlerinden biri olarak Makine Sanayici İş İnsanları Derneği olduğunu gözlemlemekteyiz. MAKSİAD, üyelerinin niteliksel açıdan gelişmesine önem veren bir dernek. Bu açıdan bakıldığında vizyonumuz yerli makine üreticisinin küreselleşen yenidünya düzeninde yerini almasını sağlamaktır. Yeni projelerimiz ve istihdam alanlarımız ile bölge ve ülke ekonomisine katkıda bulunacağız. Aynı zamanda nitelikli fikirlerle de müteşebbis üyelerimizle inovatif güçlü bir köprü kurarak şube il temsilciliklerimiz aracılığıyla birçok başarılı işler ortaya koyacağız. MAKSİAD İstanbul Şubemiz ülkemize ve sektörümüze hayırlı uğurlu olsun, Şube Başkanımız Sayın Kerim Koç ve ekibini şimdiden tebrik ediyor, başarılar diliyorum’’ dedi.

maksiad4

Önceden Çocuk Bezi Yapılan Kumaş, Şimdi Gözde Oldu Önceden Çocuk Bezi Yapılan Kumaş, Şimdi Gözde Oldu

“MAKSİAD 230 ÜYEYİ ÇATISI ALTINDA TOPLADI”

Başkan Sarı sözlerini şu ifadelerle sürdürdü; “Makina imalat sektörünün geçen yıl ihracat payı artmaktadır. Dünyadaki ortalamaların tek hanelerde kaldığı 2022'de; makine ve teçhizat yatırımlarındaki büyüme Türkiye'de yüzde 13 gibi yüksek seviyelerde gerçekleşti ve ülkemize yönelik ilave tedarik talebinin de etkisiyle makine üretimindeki canlılık yılsonuna kadar devam etti. Kasım sonunda makine ve ekipman imalatındaki üretim artışı yüzde 16,5 olarak gerçekleşti. MAKSİAD Denizli ve ülkemizin birçok ilinden 230 Üyeyi çatısı altında toplamıştır. Ayrıca ilimizde makine sektöründe 10 bin kişilik istihdam olanağı sağlamaktadır”

maksiad