Şeref Arpacı :   “Çiftçi Nasıl Üretsin, Ürettiğini Nasıl Satsın?” Şeref Arpacı :  “Çiftçi Nasıl Üretsin, Ürettiğini Nasıl Satsın?”

TBMM Başkanvekili ve CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Meclis oturumunu yönetirken, katip üyeliklerde AK Parti İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak ve CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez yer aldı.

T B M M Genel Kurul

TBMM Başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, birleşimi açarken Türkiye Cumhuriyeti tarihinde unutulmaz bir an yaşandığını ifade ederek şu sözlere yer verdi:

“Bugün Türkiye Cumhuriyeti tarihinde unutulmaz bir anı yaşıyoruz. Başkanlık Divanında ilk kez 3 kadın milletvekili yer alıyor. Bu önemli tarihsel kilometre taşı kadınların temsil gücünü ve cinsiyet eşitliğini ön plana çıkarıyor. Başkanlık Divanındaki 3 kadının bir araya gelmesi, kadınların seslerinin duyulmasını sağlayarak toplumun her kesiminde eşitlik ve kapsayıcılık için önemli bir örnek teşkil ediyor. Bu tarihsel olayın kadın temsiliyetinin artışını ve toplumsal cinsiyet eşitliğini güçlendirme çabalarını destekleyeceğine inanıyorum.” Diye konuştu.