TÜİK Kaza İstatistiklerini Açıkladı:  Denizli’de Bir Yılda 142 Kişi Hayatını Kaybetti TÜİK Kaza İstatistiklerini Açıkladı: Denizli’de Bir Yılda 142 Kişi Hayatını Kaybetti

AKŞENERAkşener, Milletiyle Beraber İlelebet Muzaffer Kocatepe Buluşması etkinliğine katıldı. Etkinlikte konuşan Akşener, günlerdir kamuoyunun merakla beklediği konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamasında önce ittifak sisteminin Türk siyasetine uygun olmadığını ve zarar verdiğini savunan Akşener, “İttifak sistemi esas olarak Türk siyasetinin dinamiklerine zarar veriyor. Partilerin siyaset alanlarını gittikçe zayıflatıyor. Partilerin sorun çözme yetenekleri ellerinden alınıyor sadece oya tahvil edileceği düşünülen günlük polemikler yarışıyor. Marjinal siyasi ajandalar toplumun isteklerinin önüne geçiyor. İYİ Parti olarak bizim ittifak sisteminde gördüğümüz en büyük sorun ise en büyük milli güvenlik sorunu ise ayrılıkçı yapıların sistemin içine sızma çabasıdır. Biz ilk günden beridir buna karşıyız, kimin kiminle olduğu belli olmayan sadece sayısal çoğunluğu elde etmeye yönelen ilkesiz siyaseti reddediyoruz. Geçtiğimiz seçim sürecinin sonunda İYİ Parti olarak şunu çok iyi anladık ki ittifak sisteminin bu yapısı içerisinde milli bir siyaset mümkün değildir. İttifak sisteminin yapısı içerisinde sürdürülebilir bir başarıda mümkün değildir. İttifak yapısı içerisinde milletin kazanması da mümkün değildir. Bu yüzden iktidarı ile muhalefeti ile Türk siyaseti içi talep ettiğimiz yen anlayışın merkezi olmaya talibiz” dedi.

"GELİN HEP BİRLİKTE TÜM SİYASİ PARTİLER AYRI AYRI SEÇİMLERE GİRELİM"

Yaklaşan yerel seçimlere İYİ Parti’nin tek başına gireceğini belirten ve diğer partilere de bu yönde çağrıda bulunan Akşener açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Önümüzde yerel seçimler var. 2023 seçimlerini çantada keklik örenler şimdi de yerel seçimleri adeta bir genel seçim havasında değerlendirmeye başladı. Tüm gündemi sayısal oranları yarıştırarak ittifaklara çekmeye çalışıyorlar. Halbuki yerel seçim bir genel seçim değildir. Her yörenin ayrı bir özelliği vardır. Yereli ortadan kaldırmak demokrasiyi ortadan kaldırmaktır. Önümüzdeki yerel seçimlerde ise İYİ parti olarak kendi kadrolarımızla milletimizin huzuruna çıkacağız ve göreve talip olacağız. Bu vesile ile buradan tüm siyasi partilere yani iktidarından muhalefetine açık ve net bir çağrıda bulunmak istiyorum gelin hep birlikte vatandaşlarımızın siyasi tercihlerine ve yerel özelliklerini yansıtacağı bir rekabet ortamı oluşturalım. Gelin hep birlikte tüm siyasi partiler ayrı ayrı seçimlere girelim. Biz varız, sizleri de bekleriz. AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Bahçeli ve Kılıçdaroğlu hepinize birden sesleniyorum seçimlere ayrı ayrı girelim.”