banner610

banner609

Merkezefendi’ye Lavanta Bahçesi

Merkezefendi Belediyesi, ilçenin çehresini değiştirmek için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda, Yenişafak Mahallesi’nde 20 bin metrekare arazi üzerine lavanta bahçesi kuruluyor.

Merkezefendi’ye Lavanta Bahçesi
banner858
banner931

Merkezefendi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, 20 bin metrekare alana 15 bin lavanta ekimi gerçekleştirecek. Ekim işlemleri 30 Ocak’ta sona erecek. Lavanta bahçesinde seyir terasları ve yürüyüş yolları da bulunacak. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun ve Yenişafak Mahalle Muhtarı Osman Er ile birlikte çalışmaların gerçekleştirildiği alanda incelemelerde bulundu. Başkan Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak ilçemizi güzelleştirmeye devam ediyoruz. Yenişafak Mahallemizdeki 20 dönümlük alana lavanta bahçesi kazandıracağız. Bu proje ile mahallemizin hem çehresi değişecek hem de lavanta kokacak. Lavanta bahçemizde seyir terasları ve yürüyüş yolları bulunacak. İlçemizi daha da güzelleştirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (1)
Murat kalkan 1 yıl önce
Bahse konu lavanta bahçesi yapılan alan daha kompleks bir proje tasarlanarak Adalet parkı yada hornaz vadisi gibi yapılabilirdi başkanım bu bölgede yaşayan mahalle sakinlerinin böyle bir alana ihtiyaçları vardı...
sanalbasin.com üyesidir