Alzheimer hastası vatandaşların ve ailelerinin yaşamını kolaylaştırmak amacıyla hizmete açılan Alzheimer Yaşam Merkezi faaliyetlerine aralıksız devam ediyor. Alzheimer Yaşam Merkezi’nde uygulanacak olan tarama testi 20-26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Vatandaşlar ‘Alzheimer Risk Tarama Testi’ni 444 8 662 numaralı çağrı merkezimizden randevu ile oluşturabilecek. Randevu gününde alzheimer tarama testine girmek isteyen büyüklerin ulaşımı da Merkezefendi Belediyesi tarafından sağlanacak.

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ ALZHEİMER TARAMASI

“ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİ”

Şeniz Doğan, “Birlikte İyilik Kolyesi Dizdik, Güzel Anılar Biriktirdik” Şeniz Doğan, “Birlikte İyilik Kolyesi Dizdik, Güzel Anılar Biriktirdik”

Alzheimer’da farkındalık ve erken teşhisin önemini bir kez daha hatırlatan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Alzheimer rahatsızlığı olan büyüklerimize merkezimizde günlük yaşam aktivitelerini sürdürebilmeleri için gereken özveriyi gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz. Alzheimer teşhisi konulan değerli büyüklerimizin her zaman yanındayız. Alzheimer Yaşam Merkezimizde ‘Alzheimer Risk Tarama Testi’ni gerçekleştirerek çağımızın en çok korkulan hastalıklarından biri olan Alzheimer’a dikkat çekip farkındalık oluşturuyoruz. Hastalığın erken teşhisi sayesinde beyinde yıkıcı etkilere yol açmadan bilinçlenmelerini sağlayacağız” diye konuştu.

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ ALZHEİMER TARAMASI (3)

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ ALZHEİMER TARAMASI (2)