Merkezefendi Kütüphanesinin yanına yapılacak merkezde, aynı anda onlarca genç hem bireysel hem takım oyunlarını oynayabilecek.

Cumhur İttifakı Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, gençlerin gönlünü bir kez daha tabiri caiz ise 12'den vuracak projesiyle de gündem yarattı. Vizyon projeler arasındaki E-Spor Oyunları Merkezi projesi, gençlerin hayallerini süsleyen yüksek donanımlara sahip bilgisayarlar ve yardımcı ekipmanlarla her yıl binlerce gencin uğrak noktası olacak.

Whatsapp Görsel 2024 02 28 Saat 16.57.22 Bcbdb0Cd

MERKEZEFENDİ KÜTÜPHANESİ'NİN YANINA YAPILACAK

Başer, proje için yerin de belirlendiği müjdesini verdi. Ak Parti döneminde inşa edilen ve Merkezefendili gençlerin günün büyük diliminde uğrak mekanı haline gelen Merkezefendi Kütüphanesi'nin yanına inşa edilecek E-Spor Merkezi'nin mimari projesi hazırlandı.

Whatsapp Görsel 2024 02 28 Saat 16.57.31 751248C6

BİREYSEL VE TAKIM OYUNU TURNUVALARI DA DÜZENLENECEK

Kurulacak E-Spor Merkezinde gençler, daha önceden randevu almak kaydıyla istedikleri zaman bireysel ve takım oyunlarına katılabilecek. Bunun yanı sıra gençlerin yine bireysel ve takım olarak katılabilecekleri yerel, ulusal ve uluslararası turnuvalar da düzenlenecek.

Whatsapp Görsel 2024 02 28 Saat 16.57.12 Cc860Bcb

TMMOB İKK’DEN Kayyım Tepkisi TMMOB İKK’DEN Kayyım Tepkisi

AKADEMİ OLARAK DA HİZMET VERECEK

Yüksek hızlı internet ve maksimim kapasiteli teknolojik donanımlara sahip olacak merkez, aynı zamanda bir akademi olarak da hizmet edecek. Başer ve ekibi, projeyi Merkezefendi'yi dünya çapında temsil edebilecek onlarca yetenekli gencin kendisini geliştirebileceği şekilde tasarladı. Merkezde akademi takımları da oluşturulacak. Akademi öğrencileri, alanında uzman eğitimciler tarafından eğitilecek.

Editör: Haydar Buğra Tokmak