Sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Merkezefendi Belediyesi, ilçe genelindeki faaliyetlerine devam ediyor. Merkez Eli bünyesindeki ‘İyilik Hareketi’ ile hayırsever vatandaşların kullanmadığı ancak kullanılabilir durumda olan ihtiyaç fazlası beyaz eşya ve mobilyalar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Ekiplerce belirtilen adreslerden alınan eşyalar dezenfekte edildikten sonra, ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine en uygun şekilde yerleştiriliyor. ‘Mobilya ve Beyaz Eşya’ iyilik hareketine destek olmak isteyen hayırseverlerin ve ihtiyaç sahiplerinin 444 8 662 numaralı çağrı merkezinden kayıt oluşturması gerekiyor.

KÜÇÜK BİR YARDIM BÜYÜK BİR DESTEĞE DÖNÜŞÜYOR (2)

Merkezefendi Belediyesi’nce iki yüz noktaya kurulan ‘Giysi Kumbaraları’ndan toplanan ve vatandaşlar tarafından da Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne teslim edilen kullanılabilir durumdaki ihtiyaç fazlası giysi ve tekstil ürünleri, Merkez Eli Kıyafet Mağazası’nın raflarında yer alıyor. Bugüne kadar binlerce kişinin yararlandığı ürünler özel olarak yıkanıp, ütülenerek hijyenik bir şekilde kullanıma hazır hale getiriliyor. Bu hizmetten yararlanmak isteyen ihtiyaç sahipleri, Merkez Eli Mağazası’na gelerek ilk önce kayıt oluşturuyorlar, daha sonra da hazır halde bulunan ürünleri teslim alıyorlar.

KÜÇÜK BİR YARDIM BÜYÜK BİR DESTEĞE DÖNÜŞÜYOR (3)

Merkezefendi’de Kaleci Eğitimi Başladı Merkezefendi’de Kaleci Eğitimi Başladı

“MERKEZEFENDİ’DE BİRLİKTELİK DUYGUSU ÇOK YÜKSEK”

Hayırseverlerin büyük katkı sağladığı iyilik hareketinin amacına ulaşmayı sürdürdüğünü söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “İhtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaşmaya, onların yanında olmaya devam ediyoruz. Dayanışmanın ve paylaşmanın çok yüksek seviyelerde olması bizleri mutlu ediyor. Katkıda bulunan tüm hayırsever hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Merkezefendi ve Merkezefendililer için çalışmaya her zaman devam edeceğiz. Merkezefendi dayanışma ve birliktelik duygusuyla çok daha güzel” diye konuştu.

KÜÇÜK BİR YARDIM BÜYÜK BİR DESTEĞE DÖNÜŞÜYOR (1)