Meteoroloji Genel Müdürlüğü Ege, İç Anadolu ve Akdeniz bölgesinde yer alan ve Denizli’nin de aralarında bulunduğu 16 il için sarı ve turuncu kodla uyarı verdi. Meteoroloji verilerine göre yarın kentin tamamında kuvvetli fırtınanın yaşanabileceği açıklandı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü zaman zaman kısa süreli fırtınanın saatte 40-70 kilometre, yüksek kesimlerde saatte 60-80 kilometre hızla esmesi beklendiğini belirtti. Yapılan açıklama, “Beklenen olumsuz hava şartları nedeniyle çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalar ile soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

Denizli Antalya Yolu Adeta Felç Oldu Denizli Antalya Yolu Adeta Felç Oldu

BAKAN YERLİKAYA UYARDI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yarın için aşırı yağışlar ve kuvvetli fırtına sebebiyle; Muğla ve Antalya için turuncu uyarı verildiğini söyledi. Bakan Yerlikaya; “Sarı uyarı verilen illerimiz; Aydın, Balıkesir, İzmir, Manisa, Denizli, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Burdur, Isparta, Eskişehir, Ankara, Konya ve Karaman. Aşırı yağışlar ve fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın tedbiri elden bırakmaması büyük önem taşıyor. 112 Acil Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında olacak. Allah her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun” dedi.

A W154976 01