Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmin raporlarını açıkladı. Son verilere göre Denizli’de gök gürültülü sağanak yağışlı hava il genelinde etkili olacak.  Bugünden itibaren başlayacak olan yağmurun Pazartesi gününe kadar devam etmesi bekleniyor.

SICAKLIK ORTALAMA 22 DERECE!

Hava sıcaklıklarının ise yağmura rağmen mevsim normallerinde kalacağı tahmin ediliyor. Denizli ve ilçelerinde sıcaklık ortalama 22 derece olacak. Akşam saatlerinde ise termometreler yer yer 3 dereceye kadar düşecek.

SEL VE SU BASKINLARINA KARŞI UYARI GELDİ!

Denizli’de Gaziler; Şehitler Ve Gaziler İçin Lokma Hayrı Yaptı Denizli’de Gaziler; Şehitler Ve Gaziler İçin Lokma Hayrı Yaptı

Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; 4 Mayıs 2023 Perşembe günü bölgede görülecek olan gök gürültülü sağanak yağışların Uşak ve Denizli çevreleri ile Afyonkarahisar’ın batı kesimlerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Bu sebeple ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani rüzgar, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. Kuvvetli yağışın 4 Mayıs 2023 Perşembe günü 00.00 ile 04 Mayıs 2023 saat 19.00 arasında etkile olmasının beklendiği ifade edildi.

DETAYLI HAVA DURUMU İÇİN TIKLA!