MHP Denizli İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, İsrail’in Gazze’ye yönelik işgali ve uyguladığı zulmü sert bir dille kınadı. 8 aydır devam eden insanlık dışı saldırılarda 15 bini çocuk 36 bin Filistinlinin öldürüldüğünü, 81 bin kişinin yaralandığını ve 2 milyondan fazla insanın göçe zorlandığını belirten Yılmaz, "Türk milleti olarak, tarih boyunca her zaman mazlumların yanında, zalimlerin karşısında durduk. Bugün de Gazze'de yaşanan insanlık dışı olaylar karşısında sessiz kalmamız asla mümkün değildir" dedi.

"GAZZE'DEKİ ZULÜM İNSANLIK SUÇUDUR"

Yılmaz, özellikle masum çocukların ve sivillerin hedef alınmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayarak, "Gazze'deki vatandaşlara yapılan zulüm, insanlık vicdanında derin yaralar açmaktadır. Bu katliam, evrensel insan haklarının ve uluslararası hukukun açık bir ihlalidir. Benjamin Netanyahu denen caninin, alçağın, çocuk kanları ile anne karnındaki suçsuz günahsız yavrularımızın kanları ile beslenen bu vampirin soykırımı sürdürmesi, insanlık vicdanında affedilmez bir yara açmaktadır" ifadelerini kullandı.

Kayyum Protesto Edildi Kayyum Protesto Edildi

"SİVİLLERE KARŞI İŞLENEN VAHŞİ BİR SOYKIRIMDIR"

Yılmaz, Türk tarihinin şanlı geçmişinin her zaman mazlumların yanında olmayı ve adaleti savunmayı ilke edindiğini belirterek, "Gazze'de yaşanan acılar, hepimizin yüreğinde derin izler bırakmaktadır. Bu zor günlerde, Gazze halkının yalnız olmadığını, onların acısını paylaştığımızı ve haklı mücadelelerinde her zaman destekçileri olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz" dedi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesine değinen Yılmaz, "Gazze'deki trajedi sadece bir insanlık suçu değil, aynı zamanda çocuklara ve sivillere karşı işlenen vahşi bir soykırımdır" diye konuştu.

“HEPİMİZ, BU SOYKIRIMA KARŞI DURMALIYIZ”

Türk milleti olarak bu olayların farkında ve uyanık olmaları gerektiğini vurgulayan Yılmaz, "Gazze'deki durum, siyasi sınırların ve ideolojilerin ötesinde, evrensel insan haklarının ihlalidir. Hepimiz, insan olarak bu soykırıma karşı durmalıyız. Gazze'de yaşanan bu zulüm, sadece oradaki kardeşlerimizi değil, aynı zamanda tüm insanlığı hedef almaktadır. Bizler, asil Türk milleti olarak, Gazze’de yaşanan trajedinin bir an önce son bulmasını ve kalıcı bir barışın sağlanmasını diliyoruz. Gazze’deki kardeşlerimizin yanında olduğumuzu, onların acısını yürekten paylaştığımızı ve her zaman yanlarında olacağımızı bir kez daha vurguluyoruz" dedi.

Editör: Orhun Çoban