Denizli’de eşi Mine Kocadağ (26)’ı öldürdüğünü katıldığı canlı yayında itiraf eden, yine yayın sırasında cesedin yerini Olay Yeri İnceleme birimi uzmanlarına tarif eden Mithat Kocadağ (31)’ın yargılamasına başlandı.  Türkiye’de günlerce gündemden düşmeyen cinayetin ilk celsesi Denizli 1. Ağir Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Sanık Mithat Kocadağ duruşma salonuna gelmedi, tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile bağlandı. Öldürülen Mine Kocadağ'ın annesi Ayşe Koç, babası Mustafa Koç, katil zanlısının annesi Ümmü Kocadağ ile babası İbrahim Kocadağ ile öldürülen Kocadağ ile ilişkisi olduğu ileri sürülen H.K.'nin de aralarında olduğu 6 tanık duruşma salonundaki yerlerini aldı.

AW057970_01

'EN KUVVETLİ ZEHİR HANGİSİDİR?'

Düzenlenen iddianamede, şüphelinin cep telefonunda yapılan incelemelerde 'En etkili fare öldüren ilaç', 'En kuvvetli zehir hangisidir?', 'İnsanları tek yumrukta nasıl bayıltırız' başlıklarında aramalar gerçekleştirildiği ayrıca, 'Zorla ilişkide çocuk olur mu' şeklinde arama yapıldığının tespit edildiği yer verildi. Öte yandan, Mithat Kocadağ'ın eşiyle ölmeden önce birliktelik yaşandığı beyanına da dikkat çekilip, ancak boşanma aşamasında olmaları nedeniyle 'Mine Kocadağ'ın rızasıyla cinsel ilişkiye girmesinin hayatın olağan akışına aykırı olduğu', bu nedenle birlikteliğin zorla cinsel saldırı olarak değerlendirilmesi gerektiği de ifade edildi.

AW057970_07

İFADESİNİ DEĞİŞTİRDİ

Mithat Kocadağ ifadesinde, nasıl olduğunu kendisinin de bilmediğini, eşiyle mutfakta kahve içip, çikolata ve çubuk kraker yediğini ve eşinin kendisinin H.K. ile daha mutlu olduğunu söylemesi üzerine tartışma yaşadığını anlattı. Eşinin 'Sen ne biçim erkeksin' dediği için ağzını kapattığını, daha sonra çocuğunun uyuduğu odaya geçip, yattığını söyledi. Öksürük seslerini duyması üzerine uyandığında hareketsiz yattığını gördüğünü, çocuğun görüp korkmaması için bazaya sakladığını ifade etti. Öldürme kastığının olmadığını ve olayı tasarlamadığını açıklayan Kocadağ, daha sonra cesedi çalıştığı otelin yakınlarına bıraktığını ve üzerini yırtıcı hayvanlar zarar vermesin diye branda ile örttüğünü söyledi.

AW057970_03

Denizli’de Aranan 12 Şüpheli Yakalandı Denizli’de Aranan 12 Şüpheli Yakalandı

TELEFON ARAMALARI SORULDU

Mahkeme heyetinin telefondaki aramalarına şu sözlerle cevap verdi; "Köy yeri sürekli bit, pire oluyor. Çocuğa bulaşmasın" diye ilaçlamak istedim o nedenle arama yaptım" dedi. Hamilelik konusundaki aramayı eşinin H.K. ile ilişkisi olduğunu öğrendiğini, bu nedenle yaptığını belirtirken 'İnsanları tek yumrukta nasıl bayıltırız?' başlıklı arama için; eşim, 'Hüseyin seni döver' demişti. Aramayı bu nedenle yaptım" ifadelerini kullandı. Telefonundaki diğer aramaları eşinin yaptığını savunan sanık Kocadağ, "Eşim benim telefonumu benden daha çok kullanıyordu. O aramaları hatırlamıyorum. Eşim yapmış olabilir" dedi.

Duruşmada tanıklardan H.K., Mine Kocadağ ile ilişkisini kabul etti. Bir başka tanık ise H.K.'nın da Mine Kocadağ'a şiddet uyguladığını söyledi. Mahkeme heyeti, diğer 5 tanığında dinlenmesi için duruşmayı erteleyip, sanık Kocadağ'ın tutuklunun halinin devamına karar verdi.