Denizli’de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ahşap oyuncak sanatçısı olarak tanınan Veli Bat, Merkezefendi Belediyesi'ne bağlı Bereketli Anaokulundaki minik öğrencilere kullanılmış palet tahtalarından oyuncak yapımının püf noktalarını anlattı.

AW102066_05AW102066_03

“DOĞAL OYUNCAKLAR İÇİN HİÇBİR AĞAÇ KESİLMEDİ”

İkinci Öğretimin Kaldırılmasından  Öğrenciler Ve Hocalar Memnun İkinci Öğretimin Kaldırılmasından  Öğrenciler Ve Hocalar Memnun

Öğrencilerle birlikte kullanılmış palet tahtalarından oyuncak tasarlayan Veli Bat, “Yaklaşık 10 yıldan bu yana kullanılmış tahta paletlerini işleyerek çeşitli doğal oyuncaklar yapıyorum. Anaokulunda minik öğrencilerimiz için düzenlediğimiz ahşap oyuncak eğitimi etkinliği, öğrencilere el becerisi kazandırmayı ve geri dönüşüm bilinci aşılamayı hedefliyor. Öğrencilerimizle birlikte küçük el aletleri yardımıyla, minik eller ahşap palet tahtalarını kullanarak kendi oyuncaklarını yapma fırsatı buldu. Benim için çok eğlenceli bir etkinlikti. Eğitimin amacının sadece oyuncak yapmak değil, aynı zamanda çocuklara el becerisi kazandırmak ve sürdürülebilirlik bilincini aşılamak olduğuna inanıyorum. Yaptığım oyuncaklarda kullanılmış palet tahtalarını kullandığım için doğaya da destek oluyorum. Yıllardır yaptığım tahta doğal oyuncaklar için hiçbir ağaç kesilmedi. Palet tahtalarından el aletlerini kullanarak at, at arabası, tank, ahşap üzerine her şeyi yapıyorum. Aksesuar da yapıyorum. Doğal olarak hiç kimyasal kullanmadan, tamamen paletlerden çıkarttığım ürünleri işliyorum” dedi.

AW102066_04

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI