Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Adayı Sema Silkin Ün, Denizli’deki seçim çalışmalarına hızlı başladı. İlçe gezilerinin ardından Denizli merkezde çeşitli sivil toplum kuruluşları ve önemli isimlerle bir araya gelen Ün, kendisini ve projelerini anlatmaya başladı. Ün’ün ilk durağı, Denizli’nin Kurtuluş Savaşı’nda önemli mimarlarından biri olan Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin kabrini ziyaret etmek oldu. Burada duygusal anlar yaşayan Ün, babasının da uzun yıllar müftülük yaptığını hatırlatarak bu ziyaretin kendisi açısından son derece önemli olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin çeşitli vilayetlerinde uzun yıllar müftülük görevinde bulunan Ahmet Silkin’in kızı CHP Denizli Milletvekili Adayı Sema Silkin Ün, Denizli’deki seçim çalışmalarına Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin kabrini ziyaret ederek başladı.

Denizli’de ‘Erdoğan’ Coşkusu! Biner Delikliçınar Meydanına Aktı Denizli’de ‘Erdoğan’ Coşkusu! Biner Delikliçınar Meydanına Aktı

“DENİZLİ’NİN GELİNİ HEPİMİZİN VEKİLİ”

“Denizli’nin gelini, herkesin vekili” sloganıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Ün, sözlerini, “Bundan 104 yıl evvel memleket büyük bir karamsarlığın içerisine düştüğünde Denizli’den Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin yükselttiği ses bütün bir memleketin sinesinde yankılanmış Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün deyimiyle Denizli’den yükselen ses Versay sarayının duvarlarını titretmişti. Bugün de ülkemizde büyük bir karamsarlık iklimi egemen olmakta. 104 yıl evvelin mücadele ruhunu kendimize rehber edinerek bugün Müftü Ahmet Hulusi Efendinin manevi huzurunda kutlu yolculuğumuza başlamış oluyoruz.  Bir müftü kızı olarak burada bulunmaktan ayrıca büyük bir onur duyduğumu da ifade etmek isterim” şeklinde konuştu.