Uzmanlardan Soba Zehirlenmelerine Karşı Uyarı Uzmanlardan Soba Zehirlenmelerine Karşı Uyarı

Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan, çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus verilecek olan 5 bin TL yardım kararını eleştirdi.  Alınan kararın çalışan emeklilere karşı haksızlık olduğunu belirten İlhan, “ Çalışan emekliler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil mi? Onların daha çok ihtiyacı var ki, çalışıyorlar. Bu nasıl bir düşünce, nasıl bir haksızlık? Emekli vatandaşlarımızı çalışmaya mahkûm etmeye utanmıyorsunuz bir de çalışan, çalışmayan diye mi ayırt ediyorsunuz?” diye konuştu.

5 BİN LİRA İÇİN BİR DE ÇALIŞAN, ÇALIŞMAYAN AYIRIMI YAPIYORSUNUZ”

İlhan sözlerini şöyle sürdürdü; “Çalışan emekliler de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır ve onlar da ekonomik sıkıntılar içerisinde yaşamlarını sürdürmek zorundadır. Bu nedenle, bu yardımın sadece çalışmayan emeklilere verilmesi haksız bir uygulamadır. Emeklilerimiz, ülkenin kalkınmasına yıllarca katkı sağlamış insanlardır. Onlara daha iyi bir yaşam sunmalıyız. Bu yardımın tüm emeklilere adil bir şekilde dağıtılmalıdır. Emeklilerimizi açlığa, sefalete, çaresizliğe sürüklediğiniz yetmemiş gibi, bir defaya mahsus sadaka gibi vereceğiniz 5 bin Lira için bir de çalışan, çalışmayan ayırımı yapıyorsunuz”

“EMEKLİ VATANDAŞLARIMIZI HUZUR İÇİNDE GEÇİNDİRECEK MAAŞ VERİLMELİDİR”

“Çalışan, çalışmayan ayırımı yapmadan acilen emeklilerimizin maaşları iyileştirilmelidir. Yıllarca çalışıp dinlenmesi, torunlarıyla zaman geçirmesi gereken emeklilerimizi hala çalışmaya mahkûm ediyorsanız bundan utanç duymalısınız. AKP Hükümeti kendi suçunu bastırırcasına bir de çalışan, çalışmayan ayrımı yapıp, çalışmayanlara bir kereye mahsus olmak üzere 5 bin Lira verecekmiş. Bir kereye mahsus değil tüm emekli vatandaşlarımızı huzur içinde geçindirecek maaş verilmelidir”