Denizli Tabip Odası, 28 Nisan Pazar günü olağan genel kurulunu gerçekleştirecek. Denizli Çağdaş Hekimler Grubu olarak adaylığını açıklayan mevcut Başkan Prof. Dr. Fazıl Necdet Ardıç, yönetim listesindeki isimleri de kamuoyuyla paylaştı.

"EMEĞİMİZ KÜÇÜMSENİYOR"

"Tüm hekimlerin katıldığı, birlikte hareket eden, şehirle bütünleşik, sorunları çözümünde öncü rol alan, güçlü bir Tabip Odası için Denizli Tabip Odası yönetimine tekrar adayız" denilen Çağdaş Hekimler Grubu'nun açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Bizler içinde bulunduğumuz toplumun en çalışkan insanlarıyız. Emeğimizi harcamaktan hiçbir zaman geri durmuyoruz. Toplumun her kesimiyle iyi günde, kötü günde beraberiz. Ne yazık ki mesleğimize verdiğimiz emeğin küçümsendiği, yarattığımız insani değerin ucuza satılan bir meta haline getirilmeye çalışıldığı zor bir dönemden geçiyoruz. Özlük haklarımız kötüye gidiyor, çalıştığımız ortamların yapısı giderek bozuluyor, hukuki sorunlarımız derinleşiyor."

“NELERİ DEĞİŞTİREBİLECEĞİMİZİ 2022 YILINDA GÖSTERDİK”

Denizli 19 Mayıs Coşku Ve Heyecanını Yaşadı Denizli 19 Mayıs Coşku Ve Heyecanını Yaşadı

Yaşadıkları sorunların çözümünün kolay olmadığı vugulanan açıklamada, "Birlikte sahalara güçlü bir şekilde indiğimizde neleri değiştirebileceğimizi 2022 yılında gösterdik. Ne yazık ki idari baskılar, maddi kazancın yeterli görülmesi gibi etkenler merkez TTB'nin yaptığı hatalarla birleşince eylem gücümüz ve kamuoyunda etkinliğimiz tekrar azaldı. Arkasından gelen deprem felaketi de gündemi tamamen değiştirdi. İdealist açıklamalar, heyecanlı mesajlar sorunların çözümüne katkı sağlamıyor. Ayakları yere basan, sürekliliği olan politikaları sabırla hepimiz desteklersek kalıcı sistem ve yönetim değişikliklerini sağlamak mümkün olacaktır." denildi.