Ülkenin 28 Mayıs’ta kaderini oylayacağını söyleyerek “Mesele aslında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan değil; mesele Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin artık kural koyan, sınırları belirleyen hızla gelişen ve güçlenen, bulunduğu coğrafyanın da ötesinde gönül coğrafyasına hâkim olan bir ülke haline gelmesidir! Dünya ticaret yollarının güzergahları yeniden çiziliyor ve Türkiye olarak bu tarihi süreçte artık biz de varız diyebiliyoruz” dedi.

b7453a3d-ef7c-4573-a12a-ab7ad472311c

“MİLLİ OLAN TÜM SİYASİ PARTİLERDE BİR ŞEKİLDE GÖREV ALIN”

Önceki Dönem Ekonomi Bakanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Nihat Zeybekci, Denizli iş dünyası ile Denizli Sanayi Odası (DSO) M.Feridun Alpat Toplantı Salonu’nda buluştu. Toplantıya DSO, Denizli Ticaret Odası (DTO), Denizli Ticaret Borsası, Denizli İhracatçılar Birliği, Denizli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Başkanları ve temsilcileri ile meclis üyeleri katıldı. Konuşmasında yurt dışından Türkiye'nin geleceğiyle ilgili sürekli olumsuz ve yönlendirici yorumlar yapıldığına dikkat çeken Zeybekci, "Mesele aslında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan değil; mesele Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin artık kural koyan, sınırları belirleyen hızla gelişen ve güçlenen, bulunduğu coğrafyanın da ötesinde eşsiz tarihinden gelen bir sorumluluk gereği gönül coğrafyasına hâkim olan bir ülke olması meselesidir. Bunu işte böyle söyleyemiyorlar da Cumhurbaşkanımızı bahane ederek çekememezliklerini dile getiriyorlar. Gün, birlik olma günü!" dedi. Zeybekci, salondakilere "Siyasete uzak kalmayın, soğuk bakmayın. Siyasette var olun, sorumluluk alın. Ülkenin geleceğinde siz de söz sahibi olun. Gayret, bilgi ve birikiminizle, bunu fazlasıyla hak ediyorsunuz. Bu kulvarı boş bırakıp da elinizle başkalarına zemin hazırlamayın. Milli olan tüm siyasi partilerde bir şekilde görev alın. Fikirlerinizi, karar mercilerinde dile getirin; etkili olun" diye seslendi.

28e3a555-c274-4dda-85d5-34100463ae5d

“YARİ GÜZEL OLANIN BAŞI BELADAN KURTULMAZ!”

Zeybekci, salondakileri son gelişmeler doğrultusunda ekonomi, iş dünyası, sektörlerle piyasadaki son durum hakkında da bilgilendirdi. Küresel ekonominin ülkelerin ekonomilerine olan etkileriyle ilgili değerlendirmede bulundu. Zeybekci, "Yari güzel olanın başı beladan kurtulmaz. Hele bulunduğumuz coğrafyada, bu kural asla değişmez! Onun için sorumluluk almalı, elimizi hatta bedenimizi taşın altına koymalıyız. Ülkemiz için yurt dışından onca laf söylüyorlar; kimse de çıkıp (siz bizim işimize niye karışıyorsunuz, karışmayın; biz bize yeteriz) demiyor. Bu ülke bizim; onu yönetecek onun hakkında karar verecek olan da biziz, sizlersiniz. Mesele soğan falan değil yani o kadar da basit değil... Bizim, gönül coğrafyamızda uluslararası ticaret yollarını yeniden şekillendirmemiz ve menfaatlerimiz doğrultusunda yapılandırmamızdır asıl mesele! Bundan rahatsızlık duyuyorlar. Devletimizle, Türkiye'mizle sorunları var. Ama öyle diyemiyorlar, demiyorlar; Cumhurbaşkanımızı bahane ediyorlar. Gerçekler onların söyledikleri gibi değil! O'nun milletimize, soydaşlarımıza yeni bir yön çizmesi, yeni hedefler göstermesi ve bunlar için birlik beraberlik içinde herkesi motive etmesi, onları çok rahatsız ediyor. Bakın öyle bir nokta var ki o kritik noktayı geçince Türkiye'yi, bizi tutamayacaklarını onlar da çok iyi biliyorlar" diye konuştu.

Laiklik Platformu : “Laiklik ve Bilim Karşıtı Müfredatı Reddediyoruz!” Laiklik Platformu : “Laiklik ve Bilim Karşıtı Müfredatı Reddediyoruz!”

53f557bf-dc8f-41d8-b8c6-f8ad214f287d

İŞ DÜNYASININ SORULARINI YANITLADI

Zeybekci konuşmasının sonunda salonda bulunan farklı sektörlerden iş dünyası temsilcilerinin gerek sektörleri gerekse ekonomiyle ilgili sorularını da yanıtladı.