2024 YKS Sonuçları Açıklandı 2024 YKS Sonuçları Açıklandı

Denizli’deki sanayi kuruluşlarının vasıflı personel ihtiyacına yanıt veren DOSB Teknik Koleji ile kentin önemli firmalarından Deniz Tekstil arasında protokol imzalandı. Protokol kapsamında DOSTEK Koleji’nden mezun olan öğrenciler Deniz Tekstil’in iplik, örgü, boyahane, baskı ve konfeksiyon işletmelerinde istihdam edilecek.

SEKTÖRÜN YETİŞMİŞ İŞ GÜCÜ İHTİYACI GİDEREK ARTMAKTADIR

Eğitim kurumları ile sanayi sektörünün iş birliği içerisinde çalışmasının önemini vurgulayan Deniz Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Derya Baltalı, “Meslek liseleri ile sanayi sektörünün iş birliği içerisinde çalışması hem ülkemiz hem de sanayi kuruluşlarımız içinçok önemli. Sanayi sektörünün yetişmiş iş gücü ihtiyacı giderek artmaktadır. DOSTEK koleji uzun yıllardır Denizli sanayisine pek çok eğitimli işgücü yetiştirmektedir. Kendileriyle yaptığımız bu protokolle öğrencilerimizin son yıllarda artan iş bulma ve gelecek kaygılarını azaltmanın yanında yetişmiş işgücünün potansiyelini ortaya çıkararak işletmelerimiz içerisinde istihdam etmek istedik.Bu protokolün her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Protokol2

İŞLETMELERİMİZLE İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDE ÇALIŞMALAR YÜRÜTMEKTEYİZ.

Okul Müdürü Saadettin Dumlu ise şu ifadeleri kullandı; “Mesleki eğitimde; öğrencilere sektörün ihtiyacına uygun bilgiler ile mesleki motivasyonun kazandırılması önem arz etmektedir. DOSTEK olarak bu yetkinliklerin kazandırılması konusunda işletmelerimizle iş birliği içerisinde çalışmalar yürütmekteyiz. Bugün imzaladığımız protokol ile mesleki eğitimin en önemli sorunlarından biri olan meslek lisesi mezunlarının mezuniyet sonrası alanlarında çalışmama sorununa da örnek bir çözüm üretilmiş olacağız. Eğitim-öğretim gönüllüsü, mesleki eğitim ve DOSTEK'e sürekli maddi manevi destekler sağlayan Deniz Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı sayın Derya Baltalı beyefendiye şahsım, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz adına çok teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.”

Editör: Orhun Çoban