Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Düzenleme Kurulu Üyeleri ile birlikte üniversitede düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) tarafından üniversitede yetişen gençlerin kariyer sahibi olabilmeleri, staj imkânlarına kavuşabilmeleri ve iş olanakları oluşturabilmeleri için 4 yıldır Kariyer Fuarları yapıldığını hatırlattı.

Ülke genelinde 11 bölgede gerçekleştirilen kariyer fuarlarından birinin de Ege Bölgesi Kariyer Fuarı olduğuna işaret eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, "İlk üçü İzmir'de yapılmıştı. Biz de tüm Denizli platformu olarak, üniversitemiz olarak bunu Denizli'de yapılabileceğini gösterdik. Ancak 2023 yılında 23-24 Şubat'ta gerçekleştirilecek olan bu fuar, malumunuz üzerine asrın felaketi olan Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle bu yıla ertelendi. İnşallah önümüzdeki hafta 21-22 Şubat Çarşamba ve Perşembe günleri bunu gerçekleştireceğiz" diye konuştu. Kutluhan, Ege Kariyer Fuarı 24'e 36 bin kayıt olduğunun altını çizdi.

Kariyer Fuarı 1

125 Yıllık Göyneki İş Yerinde Sergiliyor 125 Yıllık Göyneki İş Yerinde Sergiliyor

480 STANT KURULACAK

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek fuara 220 özel firma, 64 kamu ve 20 STK ile toplam 480 stant kurulacağını, yer kalmadığını ifade eden Rektör Prof. Kutluhan, "Bu sayı ile mevcut yapılan kariyer fuarlarında en üst sayıya biz ulaşmış durumdayız. Yine sektör bazında katılımcılara bakarsak, sanayi alanında, tekstil sektöründe, turizm, sağlık, gıda tarım hayvancılık, inşaat, finans, eğitim, yazılım, bilişim, teknoloji, danışmanlık, lojistik, çevre ve iklim sektörlerimiz üzerinde katılım var. Tüm kariyer fuarlarından daha fazla olmak üzere yoğun bir etkinliğimiz var. 124 etkinliğimiz var. Bunlar içerisinde kamu etkinlikleri 66, özel firma etkinliği 39, özel davetliler 19" ifadelerini kullandı.

Kariyer Fuarı 2

PEK ÇOK İSİM KATKI VERECEK

İçeriğiyle ve katılımla en zengin kariyer fuarını gerçekleştireceklerini ifade eden Kutluhan, davetlilere ilişkin de bilgi verdi. Fuara katılıp katkı verecek isimleri içerisinde önceki dönem Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, TEİ Genel Müdürü Porf. Dr. Mahmut Akşit, Devlet Tiyatroları Tamer Karadağlı, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, yapay zeka ile metavers kosunda Taşkın Koçak, döngüsel ekonomi ve sürdürülebilirlik konusunda Ahmet Öksüz gibi pek çok ismin öğrencilerle buluşup onların kariyerleri ile ilgili onlara katkı sağlayacaklarını söyledi.