Berber Gitti Banka Bitti

Denizli’nin Hürriyet Mahallesi’nde Karadeniz fıkralarını aratmayacak bir olay yaşandı. Devasa bir banka bölgeye yerleştirdiği ATM’ye elektriği berberden çekince olan oldu. Berber dükkanının kapanmasıyla ATM’nin de elektriği kesildi, kullanılmaz hale geldi. Mahallede birçok vatandaş, 4 aydır elektriği olmadığı için kullanılmayan ATM’nin bir an önce çalıştırılmasını istiyor.

ÖZEL HABER 06.09.2019, 13:56
Berber Gitti Banka Bitti
banner858

Denizli’nin Pamukkale İlçesinin Hürriyet Mahallesinde duyanları güldüren ancak birçok mahalle halkını da kızdıran bir olay yaşandı. Karadeniz fıkralarına benzer olay, Türkiye’nin dev bankalarından birisinin Hürriyet Mahallesine yoğun talep nedeniyle banka ATM’sini koymasıyla başladı. Normal olarak ATM’ye hat üzerinden elektrik almayan banka vatandaşa bir an önce hizmet verebilmek adına hemen arkasında bulunan berber dükkanından elektrik çekti. 2 ay süreyle sorunsuz banka ATM’si çalıştı ancak berber dükkanı sahibi esnafın dükkanı kapatıp başka bir yere taşınmasıyla trajikomik olay yaşanmış oldu. Denizli merkeze gelmeden mahallede birçok emekli ve vatandaşın kullandığı ATM berber dükkanının kapanmasıyla elektrik kaldı. Mahalleli, ATM’nin yanına gidip elektriği olmadığını görüp olayı da öğrenince şaşkınlığını gizleyemiyor. Öyle ki, birçok vatandaş bir an önce banka ile arasında önemli bir kolaylık sağlayan ATM’nin elektriğine kavuşup hizmet vermeye başlamasını istiyor.

“MAHALLEYE KOLAYLIK SAĞLADI”

Konuyla ilgili konuşan Hürriyet Mahallesi Muhtarı Mehmet Çakar, “ATM mahallemizde ciddi anlamda vatandaşa büyük kolaylık sağlamıştı. ATM için berberden elektrik alınmış. Sonrasında berber taşınınca olan vatandaşa oldu. 2 ay ATM’yi kullanabildik. 4 aydır da elektriğinin gelmesini bekliyoruz. Ama hala bir gelişme yok. Özellikle mahallemizde birçok emekli için ATM büyük fayda sağlamıştı. Hemen işlerini merkeze gitmeden burada çözebiliyorlardı. Bu nedenle de vatandaşlarımızın mağdur olmaması için ilgili bankanın bir an önce çözüm bulmasını bekliyoruz” dedi.  

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir