Ölüme Kestirmeden Gidiyorlar

Sarayköy ile Buldan arasında Menderes tekstil önünde bulunan ve yıllardır yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya olan Köprübaşı Köprüsü,  kurban bekliyor. Yetkililerce bariyerlerle kapatılmasına rağmen 3 kilometre kestirme imkanı sunduğu için sürekli olarak vatandaşlarca açılıp hem otomobil hem de ağır tonajlı kamyon, tır ve yolcu otobüslerinin geçtiği Menderes nehri üzerine kurulu köprü, ölüm noktasına dönmüş halde. Ancak şaşırtıcı şekilde hiç kimse bu durumu umursamıyor.

ÖZEL HABER 08.11.2018, 09:09 08.11.2018, 12:28
Ölüme Kestirmeden Gidiyorlar
banner930

denizliaktuel.com - Özkan TOKMAK

Sarayköy'ü geçtikten sonra Tosunlar üzerinden Buldan'a ulaşımı sağlayan Köprübaşı Köprüsü'nün dayanıksız olmasından dolayı araçların geçişi yasaklanmış, köprüye girişin yasak olduğu levhalar asılmıştı. Hatta çok kez köprünün iki ucu da ağır beton bariyerlerle kapatılmıştı.

Köprünün yorgunluğu her halinden belli olmasına rağmen bariyerlerle kapatılan köprüyü, araç sürücüleri ise açarak kullanmaya devam etmesi ise şaşkınlık yaratıyor.

 Ağır ve hafif araç sürücülerinin tüm tehlikesine rağmen kullanmaktan vazgeçmediği köprü de, her gün bir kaza olacak korkusu hakim. Hatta köprü çöktü çökecek haliyle adeta bir ölüm noktası olmuş durumda.  Kimilerinin ‘Sırat köprüsü’ adını verdiği Köprübaşı Köprüsü’nü kullanmaya devam etmesi ve ölüme adeta meydan okunması ise şaşırtıcı bir durum olarak ortada duruyor. Köprüden az ileride İzmir Yolu üzerindeki kavşağa sürücülerin rağbet göstermemesinin sebebi ise; Tosunlar mahallesine hemen giriş imkanı vermesi ve Buldan’a 3 kilometrelik kestirme imkanı sunması.

Öyle ki, yolu kullanan sürücülerin neredeyse tamamı tehlikeyi bilmelerine rağmen, bundan vazgeçmeyeceklerini belirtip köprünün yapılmaması nedeniyle kızgın olduklarını belirtiyor.

Yorumlar (7)
Oktay 3 yıl önce
Ben buldanlı bir vatandaş olarak o köprünün yapılması taraftarıyım yetkililer o köprüye sırat köprüsü diyeceklerine orada köprünün kapanması için çaba göstereceklerine köprüyü yenilesinler birşeylern yapılması için illa birilerinin orada can vermesimi lazım
YORUMCU 3 yıl önce
E YAPSINLAR O KÖPRÜYÜ ARTIK. BELLİ Kİ GEREKLİ VE KULLANILAN BİR NOKTADA
Murat 3 yıl önce
Ordaki boş alanı menderes tekstilin kullanımına sunmak için yılların köprüsünü gözden çıkardılar zenginin işi olsun vatandaş nolursa olsun
Nihat 3 yıl önce
Bende o civarda yaşayan birisi olarak köprünün yıķılması ve kullanılmaması yerine yenisinin yapılması gerektiğine inananlardanım. Çünkü o köprü o civardaki 4adet büyük köyün ve çiftçilerininde dedelerinden beri kullandığı kolaylık sağlayan bir ulaşım güzergahı bence insanların buradan vaz gecmeme sebebleri bu yıkmak yerine yapmak herzaman daha iyi olmuştur ☺☺
İbrahim 3 yıl önce
Öyleyse yetkililere sesleniyorum can kaybı olmasınınımı bekliyorsunuz
Mehmet 3 yıl önce
Bu koprunun tekrar yapılması lazım yıllardır kullanıyoruz ve kolaylik sagliyor.
Ali 3 yıl önce
Yenilensin arkadas o zaman kopru
sanalbasin.com üyesidir