Siyasete Sandalyesiyle Daldı

Denizli İYİ Parti İl Başkanlığı yeni yönetimini basına tanıttı. Yönetim içerisinde dikkat çekenlerden birisi de basın toplantısına akülü tekerlekli sandalyesiyle katılan 21 yaşındaki yürüme engelli Hüseyin Özdemir oldu. Özdemir, engelli haklarını savunmak için genç yaşta siyasete atıldığını söyledi.

ÖZEL HABER 08.10.2018, 16:42 08.10.2018, 18:26
Siyasete Sandalyesiyle Daldı
banner858

Denizli'de 4 bin 800 üyesi bulunan İYİ Parti İl Başkanlığı, 72 kişiden oluşan yeni yönetim kurulunu Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen toplantıyla basına tanıtıldı. Yönetimde yer alan isimlerden 21 yaşındaki engelli Hüseyin Özdemir, basın toplantısına tekerlekli sandalyesiyle katıldı. Özdemir yeni yönetim kurulunun en genç ismi olarak da dikkat çekti.

AMACI, Engelli Haklarını Savunmak

Engelli haklarını savunmak adına genç yaşta siyasete atıldığını belirten Özdemir, "Doğuştan yürüme engelliyim. Engel düzeyim yüzde 80. Geçtiğimiz yönetimde de üst kurul delegesi olarak görev yapmıştım. Yeniden yönetimde olduğum için mutluyum. Yönetimin en genç üyesiyim. Engelli siyasetçi boşluğunu doldurmak ve engelli haklarını savunmak istiyorum" diye konuştu.

Deniz TOKAT

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir