İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yasin Öztürk, İYİ Belediyecilik anlayışıyla, hazırladıkları projelerle trafik sorununu kesin çözüm getireceklerini söyledi.

MHP İl Başkanı Türkeş’in Ölüm Yıldönümünde Mesaj Yayınladı MHP İl Başkanı Türkeş’in Ölüm Yıldönümünde Mesaj Yayınladı

“HEDEF İNSANCA YAŞANABİLİR BİR ŞEHİR”

Trafik sorunu ve otopark sıkıntısının çözümüyle şehrin yaşanabilir bir hale dönüşeceğini belirten Öztürk, “Hepimizin bildiği gibi Denizli’mizde trafik sorunu her geçen gün artmaktadır. Bunun en büyük sebebi ise çarpık kentleşme ve nüfus artışıdır. Her gün trafiğe çok sayıda yeni araç çıkmakta ve buna bağlı olarak mevcut yollarımızın kapasitesi bu yoğunluğu karşılamakta yetersiz kalmaktadır. Tüm bu olumsuzlukların sonucunda da maalesef ki tıkanan yolları, oluşan uzun kuyrukları, kazaları, sinirli şoförleri ve yaşanan kavgaları sıkça görmek zorunda kalıyoruz. Denizli’de yaşayan insanlarımız için adeta bir çile haline gelen trafik ve otopark sorununu çözmek için kent dinamiklerini de dikkate alarak, konunun uzmanları ve halkımızla birlikte bir ‘Ulaşım Ana Planı’ hazırlayacağız.

Yeni yollar, alt ve üstgeçitler, otoparklar yapacağız. Kent içi otopark sorununu çözmek için teknolojik temelli alternatif çözüm yolları üreteceğiz. Bisiklet ve benzeri araçların daha güvenli şartlarda kullanılmasını sağlamak içinde bir ‘Yeşil Ulaşım Ana Planı’ hazırlayacağız. Elektrikli araçlar için şarj istasyonlarının yaygınlaşmasını destekleyecek ve her zaman, her konuda Denizli için en iyisini en doğrusunu yapacağız” dedi.