PAÜ PADAM’da Türkçe hazırlık eğitimi gören uluslararası öğrenciler Türk Yemeği Yapma Atölyesine katıldı. PADAM ve PAÜ Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü ile iş birliği içinde gerçekleşen atölye; uluslararası öğrencilere Türk yemekleriyle tanışma ve bu lezzetleri hazırlama fırsatı sundu.

Eğitim Emekçileri Ankara Müdahalesini Kınadı Eğitim Emekçileri Ankara Müdahalesini Kınadı

PADAM Müdürü Doç. Dr. Tokat “PADAM’da biz uluslararası öğrencilerimize Türkçe öğretirken Türk kültürünü de tanıtıyor ve öğretiyoruz.”

1-117

 Turizm Fakültesi’nde gerçekleştirilen atölyeye PADAM yönetimi, akademik-idari personel ve uluslararası öğrenciler katıldı. Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurten Çekal’ın koordinatörlüğünde gerçekleşen atölyede Türk yemeği pişiren uluslararası öğrenciler daha sonra pişirdikleri yemeklerin tadına baktılar. PADAM Müdürü Doç. Dr. Feyza Tokat “PADAM’da biz uluslararası öğrencilerimize Türkçe öğretirken Türk kültürünü de tanıtıyor ve öğretiyoruz. Bu atölye ile uluslararası öğrencilerimizin Türk kültürünün önemli bir parçası olan zengin Türk mutfağını tanımalarını ve deneyimlemelerini istedik.” dedi.

Editör: Haydar Buğra Tokmak