31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde yüzde 46,04 oyla Pamukkale Belediye Başkanı CHP’li Ali Rıza Ertemur oldu. Seçimler Pamukkale Belediye Meclisini de şekillendirdi. Belediye Başkanı hariç 37 sandalyenin bulunduğu meclisin 25’i CHP, 8’i AK Parti, 4’ü MHP’li üyelerden oluştu. CHP , Pamukkale Belediyesinde ezici çoğunluğun hakimi oldu. Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemur’un başkanlığında ise, ilk Meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Pamukkale Mecli̇s (1)

PAMUKKALE’YE GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ

 “Önemli bir Yerel Seçim sürecinin ardından şimdi çalışma ve Pamukkale’ye hizmet etme zamanı” diyerek toplantının açış konuşmasını gerçekleştiren Ertemur, “İnanıyorum ki memleketimiz için güzel hizmetlere imza atacak ve Pamukkale’yi daha iyi noktalara taşıyacak kararlar alacağız. Birlik ve beraberlik içinde önümüzdeki 5 yıllık süreyi de sağlıkla, huzurla geçirecek, Pamukkale’mize yapılacak her türlü hizmette ortak kararlarda buluşarak güzel hizmetlere imza atacağız. Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanet ettiği Cumhuriyet çatısı altında, O’nun işaret ettiği doğrultuda ve O’nun belirlemiş olduğu ilkeler çerçevesinde çalışmalarımızı yerine getireceğiz” dedi.

Ali Rıza Ertemur Mahalle Muhtarıyla Bir Araya Geldi Ali Rıza Ertemur Mahalle Muhtarıyla Bir Araya Geldi

Pamukkale Mecli̇s (3)

SEÇİMLER YAPILDI

Oturumda gizli oylamayla yapılan seçimlerde Pamukkale Belediye Meclisi 1. Başkanvekili CHP’li Özcan Dama,  2. Başkanvekilli  CHP’li Mahinur Dingil seçildi. Gizli oyla yapılan seçimler sonucunda Divan Kâtip Üyeleri CHP’den Betül Yiğit ve Emirhan Gönültaş oldu. CHP’li Bülent Taylan Kaplan, Süleyman Koç ve Mustafa Gülmez Encümen üyeliğine seçildi. Başkan Ali Rıza Ertemur’un başkanlığında yapılan Pamukkale Belediye Meclisi Toplantısı’nda Meclis İhtisas Komisyonları’nda görev alan isimler de belirlenmiş oldu.

Pamukkale Mecli̇s (4)