Pamukkale Belediyesi’nde Madalya Sevinci

Pamukkale Belediyespor’un Kick Boks branşında yer alan genç sporcular ilk kez katıldıkları Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonası’ndan 3 madalyaya döndü. Azizcan Özyazıcı ve Emre Özeren kategorilerinde ikinci olup gümüş madalya alırken, Ahmet Burak Canbeldek üçüncü olup bronz madalya almaya hak kazandı. Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Genç sporcularımız elde ettikleri başarıyla bizleri gururlandırdı” dedi.

PAMUKKALE BELEDİYESİ 20.01.2020, 10:48
Pamukkale Belediyesi’nde Madalya Sevinci
banner930

Bu sezon Pamukkale Belediyespor Kulübü, Kick Boks branşını aktif hale getirmişti. Antrenör Zekai Doruk gözetiminde çalışmalarına devam eden mavi-beyazlı kulübün Kick Bokscuları ilk şampiyonalarına katıldı. Türkiye Kick Boks Federasyonu’nun 3 ayaktan oluşan Türkiye Şampiyonası’nın ilki 11-19 Ocak tarihleri arasında ülke genelinden 2 bin sporcunun katılımıyla Antalya’da gerçekleşti. Pamukkale Belediyespor’un 7 sporcuyla mücadele ettiği Türkiye Açık Kick Boks Şampiyonası'nda Genç Erkekler Full Contact +91 kilogramda ringe çıkan Azizcan Özyazıcı, güçlü rakiplerini geride bırakarak Türkiye ikincisi oldu. Genç Erkekler Lowkick 67 kilogramda mücadele eden Emre Özeren de büyük bir başarıya imza atarak ikinciliği kazandı. Bu iki sporcu gümüş madalya almaya hak kazandı. Genç Erkekler Kick Lıght 79 kilogram sporcusu Ahmet Burak Canbeldek ise verdiği mücadele sonunda üçüncü olup, bronz madalyayı hak etti. Pamukkale Belediyesporlu Kick Bokscular ilk kez katıldıkları Türkiye Şampiyonası’ndan toplamda 2 gümüş ve bir de bronz madalya ile ayrıldı. Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından düzenlenen şampiyonanın ikincisi 2-5 Nisan’da yine Antalya’da yapılırken, 3. ve son ayağı ise 1-7 Temmuz’da Gaziantep’te gerçekleşecek. Bu üç turnuva sonunda genel klasmanda ilk 3’e girecek olan sporcular Türkiye Kick Boks Milli Takımı’na seçilerek ay-yıldızlı formayı giyme şansını elde edecekler.

“TEBRİK EDİYORUM”  

Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, yeni sezon öncesi aktif hale getirilen Kick Boks’ta yapılan Türkiye Şampiyonası’na katılan sporcuları elde ettikleri dereceler için kutladı. Bu branşta yer alan sporcuların ilk kez Türkiye Şampiyonası’na katıldıklarını belirten Başkan Örki, “Kick Boks bu sezon açılan branşlarımızdan. Şuan 7 sporcumuz var. Bu sporcularımız Antalya’da kendilerini gösterme imkanı buldu. 2 sporcumuz Türkiye ikincisi, bir sporcumuz da Türkiye üçüncüsü oldu. İlk kez katıldığımız şampiyonada alınan bu madalyaların önemi büyük. Aynı şampiyonaların diğer ayaklarında da yer alacak olan sporcularımızın her geçen turnuvada daha fazla madalya alacaklarına inanıyorum. 3 turnuva sonunda genel klasmanda yer bulacağına inandığımız sporcularımızın milli takıma seçilecek olması bizleri daha da memnun eder. Biz ilçemizde her branşta spor yapılması için hem kulübümüz hem de belediyemizin spor okullarıyla geleceğimizin teminatı olan gençlerimize ulaşıyoruz. Onun için Pamukkale Belediyesi olarak gereken ne varsa yapmaya devam ediyoruz. Bir kez daha dereceye giren sporcularımızı kutlar, başarılarının devamını dilerim” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir