PAMUKKALE KENT KONSEYİ YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi seçimli ikinci genel kurulunu gerçekleştirdi. Pamukkale ilçesinde ki kamu kurumu, meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri, siyasi partilerin ve kuruluşlarının temsilcileri ile mahalle muhtarlarından oluşan delegelerin oylarıyla Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi’nin yeni başkanı Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan oldu. Belediye Başkanı Avni Örki, “Yeni yönetimimize hayırlı olsun diyor, birlikte ortak akılla, belediye olarak bu ilçenin dünyaya sunmuş olduğu katkı seviyesinin artırılması için tüm gayretimizle çalışacağımıza inanıyorum” dedi.

PAMUKKALE BELEDİYESİ 10.07.2019, 15:31
PAMUKKALE KENT KONSEYİ YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ
banner858

Pamukkale Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen Pamukkale Kent Konseyi seçimli ikinci genel kuruluna, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve Pamukkale ilçesindeki bulunan kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sendikalar, ilgili dernekler ve vakıfların temsilcilerinden oluşan delegeler katıldı. Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi, Denizli’de bulunan ve Pamukkale ilçesini, Pamukkale Kent Konseyi Çalışma Gruplarını doğrudan ilgilendiren kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının, sendikaların, ilgili derneklerin, vakıfların temsilcileriyle, tüm ilçede her kesime hitap eden yapısıyla, yepyeni projelere imza atacak yeni yönetimini seçti. Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi seçimli ikinci genel kurulu, yoklama ile başlayıp, divan seçimi, çalışma yönergesinin görüşülmesi, onaylanması ile sürdü. Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu’nun seçimi ile sona erdi.

BAŞKAN ÖRKİ; “PAMUKKALE OLARAK BİZ ZİRVELERİ OYNUYORUZ”

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi seçimli ikinci genel kurulu açılış konuşmasını yapan geçmiş dönem Başkanı Adnan Kaya, yeni dönemin Pamukkale İlçesi için hayırlı olmasını dileyerek, seçilecek yeni yönetime başarılar diledi. Ortak akıl vurgusunun yapıldığı genel kurulda, kent konseyinin seçimli ikinci genel kurulunun yepyeni bir başlangıç olduğunu belirten Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Kent Konseyinin seçimli ikinci genel kurulunu yapıyoruz dedik ama bana göre bir başlangıç olacak. Bugün genel kurulda başlatacağımız çalışmalarla sadece Pamukkalemiz için değil Denizlimiz için birçok güzel hizmetlere ve ilklere imza atılmasını sağlayacağız” dedi. Pamukkale’nin sıradan bir ilçe olmadığını dile getiren Başkanı Örki, “Pamukkale dünyanın en önemli ilçelerinden bir tanesi. İçinde barındırmış olduğu özellikler ve güzellikler sayesinde dünyada sıralamalara girmiş bir ilçe. İlk olarak Pamukkale’nin travertenleri aklımıza geliyor ama bunun ötesinde Laodikya ve Hierapolis gibi antik kentlerimizi incelediğimizde tarihin, kültürün, sanatın zirvelerinin yaşandığı bir ilçe olduğumuz ortaya çıkıyor. Kekik üretimiyle dünyanın bir numarasıyız. Ayvasıyla, narıyla, ovalarımızda yetiştirdiğimiz tarımsal ürünlerimizle yine biz zirveleri oynuyoruz. Onun için bugün burada yapmış olduğumuz genel kurulumuzun belediyemizin bir takım iş ve işlemleriyle ilgili sadece yardımcı olacak bir yer olmayacak. Genel kurulumuzla birlikte ortak akılla, belediye olarak bu ilçenin dünyaya sunmuş olduğu katkı seviyesinin artırılması için tüm gayretimizle çalışacağız. Birlikte düşünelim, o düşündüğümüzü birlikte ortaya koyalım, sonuçlarını da birlikte yaşayalım. Belediye meclisimizde alacağımız kararlara kent konseyinden gelen sesler yönlendirici olsun, ışık tutsun istiyoruz” diye konuştu.

YENİ DÖNEM KENT KONSEYİ BAŞKANI AYHAN SOYFİDAN

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi seçimli ikinci genel kuruluna tek liste ile aday olurken, kent konseyi çalışma yönergesine uygun olarak açık oylama yöntemi ile seçim gerçekleştirildi. Oylama sonucunda tüm delegelerin oylarını alan Ayhan Soyfidan Pamukkale Kent Konseyi Başkanı seçildi. “Bu bir ortak çalışma platformudur, bu bir ortak akıl platformudur” diyen Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ayhan Soyfidan, Belediye Başkanı Avni Örki’ye, belediye yönetimine ve genel kurul delegelerine teşekkür etti. Soyfidan, “Bu benim için çok anlamlı bir gündü. Yaklaşık 14 yıl önce kent konseylerinin kuruluş aşamasında, gençlik sivil toplum örgütünün temsilcisi olarak bu çalışmalara, çalıştaylara katılmıştım. Bir kentin yerel yöneticisi oldum ve kent konseyinde aktif çalışma fırsatı buldum. Kent konseyindeki aktif çalışmanın, kent konseyinin kuruluş amaçlarına uygun bir şekilde yapılacağından Pamukkale’deki yaşayan insanlarımızın hiçbir şüphesi olmasın. Biz kesinlikle yönetişim kavramının altını doldurarak ortak aklın ön planda olduğu, alınan kararlarda bütüncül bir yaklaşımla yapılması gereken işlerin derdindeyiz, hevesindeyiz. Bu çalışmalar nezdinde inşallah önümüzdeki günlerde Pamukkale halkının fikirlerinin projeler bazında, yapılacak etkinlikler bazında alınması anlamında çok güzel projelerimiz var. Bu projeler hayata geçtiğinde insanlar daha katılımcı olduklarını, yönetimde söz sahibi olduklarını hissedecekler. Allah mahcup etmesin. Bizim bu anlamda hayalimiz var. Hayalimizi de Pamukkale ile Pamukkale de yaşayan insanlarla birlikte gerçekleştirmek istiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

PAMUKKALE KENT KONSEYİ YENİ YÖNETİMİNİ BELİRLENDİ

Pamukkale Belediyesi Kent Konseyi seçimli ikinci genel kurulunda delegelerin tamamının oylarıyla, Başkan Ayhan Soyfidan olurken, Asıl Yürütme Kurulu Üyeleri; TMMOB Mimarlar Odası Denizli Şubesi Sekreteri Mehmet Dinçer, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şube Başkanı Prof.Dr.Şevket Murat Şenel, Ziraat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Gülhan Saruhan, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Tuncer, Denizli Ticaret Borsası İdari ve Mali İşler Müdürü Uğur Tanrıverdi, Denizli Sanayi Odası Genel Sekreteri Zeren Gerelioğlu, DENTUROD Üyesi Mesut Yılmaz, Pamukkale Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürlüğü Şefika Üstek, Pamukkale Çalışma Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü Proje Uzmanı Gülter Betül Atabey, Denizli Gençlik Merkezi Müdürü Hasan Sarı, Akköy Mahalle Muhtarı Ahmet Yılmaz, Yunus Emre Mahalle Muhtarı Selda Karan. Yedek Üyeler ise Mehmet Türkcan, Turgut Can, Veli Göymen, Seyfi Ersoy, Ahmet Hüsrev Caner, Fatma Yıldan seçildiler. Genel kurulda Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, geçen dönem Pamukkale Kent Konseyi Başkanı olan Adnan Kaya ve Yürütme Kurulu üyelerine plaket vererek teşekkür etti.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir