Bir öğle yemeğinin 150 liradan başladığı bir dönemde PAÜ, hem Üniversite personeli hem de öğrencilerine 10’da 1’i fiyatına yemek desteği sunuyor. Yemekhane de kurulan bant sistemi sayesinde ise, 1 dakikada 22 öğrenci yemek alabiliyor.

Diplomalarını Filistinli Kardeşleri İçin Aldılar Diplomalarını Filistinli Kardeşleri İçin Aldılar

Pamukkale Üniversitesinden tüm ülkeye örnek olacak bir uygulama hayata geçti. Taşeron firma aracılığıyla öğrencilere sunulan yemek hizmetini sonlandıran PAÜ, kendi mutfak düzenini kurarak yine kendi aşçılarıyla öğrencilere uygun fiyata yemek sunmaya başladı. PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan'ın talimatıyla üniversite bünyesindeki yenilenen mutfakta pişirilen yemekler, 15 lira gibi uygun fiyata sunuluyor.  

20240109aw116047-10

 “HER ŞEY ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN”

Daha önce bir arada bulunan fırın ile mutfak alanını ayırdıklarını ifade eden PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı, “Daha hijyenik bir alanda yemek hazırlanması için gerekli altyapı çalışmalarını tamamladık. Hizmete açtık.  Yemekhanede üretim ve yemek kalitesi gerekli kontrollerin ardından öğrencilerimize ve personelimize sunuluyor. Denizli’de inşallah olmaz ama bir deprem olduğunda bile önemli hizmet sunabilecek, yemek üretimini sağlayabilecek bir tesise sahibiz. Biz öncelikle öğrencilerimize, personelimize kendi aşçılarımızla kaliteli ve ucuz yemeği çıkarabiliyoruz. Şimdi biz öğrencimizin yemek sayısına göre burada hazırlığımızı yaptık. Bu hazırlık 15 bine tekabül edebilir ama şuanda mevcut şartlarda 4 bin- 4 bin 500 sayısıyla hizmet veriyor. 5 bin 500 rakamını ben bir defa yaşandığını gördüm. Biz yine 6 bin ile 8 bin arası burada yemek yenebileceğini öğrencimizin tercih edeceğini hesap ederek yola çıktık. Her şey öğrencilerimiz için.” dedi.

20240109aw116047-0

ÖĞRENCİLER, “ MEMNUNUZ” DİYOR

Yemekhaneden memnuniyetini dile getiren Mimarlık Bölümü 1. sınıf öğrencisi Ali Sezgin, “Yemekhane güzel. Genel anlamda memnunuz. Önceden başka bir şirket yapıyordu. Şimdi ise okul kendisi yapıyor. Daha lezzetli. Diğer üniversitelere kıyasla fiyat genel anlamda orta seviye diyebilirim. 15 lira iyi bir ücret. Üniversite ve yemekhaneden genel anlamda memnunum. Yemekleri lezzetli.Herhangi bir sıkıntımız yok. Bazı üniversitelerde çok kötü de çıkabiliyor, bizim yemekhanede ise kötü çıktığını daha şahit olmadım. Gayet güzel, lezzetli memnunuz” ifadelerini kullandı.

Müzik Fakültesinde okuduğunu ve birinci sınıf olduğunu ifade eden Nagehan Ten, “Bence fiyatlar çok çok uygun. Dışarda lokantalarda bu fiyata yemek bulamazsınız. Temiz, hijyen bakımından da gayet güzel. Ben çok beğenerek yiyorum. Her günde buradayım” şeklinde konuştu.

Editör: Haydar Buğra Tokmak