Ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi’ni gerçekleştirmek için yola çıkan, ülkemizde milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik öneme sahip, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı yürütücülüğünde, kurum ve kuruluşların paydaşlığında düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’te finaller için sona yaklaşılıyor. İlk kez 2018 yılında İstanbul Havalimanında gerçekleştirilen TEKNOFEST finallerinde, farklı yıllarda elde ettiği dereceler ile TEKNOFEST’e damgasını vuran PAÜ’lü takımlar, 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında, Samsun’da düzenlenecek 2022 Finalleri’nde de bu başarı geleneğini devam ettirmek istiyor. Bu yıl 39 farklı kategoride düzenlenen yarışmalar sonucunda, PAÜ’den 16 takım TEKONFEST 2022 finallerinde yarışmaya hak kazandı.

Ülkemizde milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik öneme sahip kurum ve kuruluşların paydaşlığında düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST Finallerinde PAÜ bu yıl 16 takım ile mücadele edecek.

 “GENÇLERİMİZİN TEKNOLOJİ ALANINDA PROJE ÜRETMELERİ, GELECEĞİMİZ ADINA BİZLERİ UMUTLANDIRMAKTADIR”

Teknofest 2022 Denizli Hazırlık Çalıştayı Yapıldı Teknofest 2022 Denizli Hazırlık Çalıştayı Yapıldı

TEKNOFEST finallerinde mücadele edecek tüm takımlara ve bireysel projeleri ile katılan öğrencilere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan şunları ifade etti. “Ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi’nin gerçekleştirilmesi adına düzenlenmeye başlanan TEKNOFEST yarışmalarında bizler her yıl bir önceki yıldan elde ettiğimiz tecrübe ile bir sonraki yıla çok daha iyi hazırlanmak, elde ettiğimiz dereceler ile de ‘TEKNOFEST PAÜ’den Sorulur’ mesajını vermek istiyoruz. Ülkemizin ürettiği yerli ve milli geleceğin odak teknolojileri; dışa bağımlılığın azaltılması, üretilen katma değeri yüksek ürün çeşitliliğinin arttırılması ve gençlerimizin hayallerini, projelerini nihai ürüne dönüştürmesi adına büyük önem taşımaktadır. Pamukkale Üniversitesi olarak bizler, böyle yarışmalara öğrencilerimizin katılımının teşviki konusunda her türlü gayreti göstermekteyiz. Üniversite-Sanayi iş birliği kapsamında yaptığımız protokoller, öğrencilerin staj deneyiminden öte eğitimlerinin bir dönemini iş yeri eğitimi şeklinde geçirmeleri bu alanda yaptığımız çalışmalardan bir tanesidir. Henüz ilkokul düzeyinden itibaren gençlerimizin teknoloji alanında proje üretmeleri, geleceğimiz adına bizleri umutlandırmaktadır. Başta Üniversitemizin takımları olmak üzere TEKNOFEST’te mücadele edecek tüm ekiplere başarılar diliyor, emeklerinden dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Üniversite yönetimi olarak bizler ve Pamukkale Teknokent yönetiminde yer alan meslek odalarımız ile birlikte TEKNOFEST yarışmalarında yer alarak bizleri gururlandıran tüm takımlarımıza destek vermeye devam edeceğimizi bu vesile ile bir kez daha belirtmek isterim.”

Ülkemizde milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik öneme sahip kurum ve kuruluşların paydaşlığında düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST Finallerinde PAÜ bu yıl 16 takım ile mücadele edecek.