Denizli'de Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesinde Sağlık-İş üyesi işçiler, taleplerinin karşılanması için yürüyüş yaptı. Poliklinik önünde Sağlık-İş Denizli İl Temsilcisi Zeki Kılıç'ın yaptığı basın açıklamasının ardından işçiler sloganlarla yürüdü. Protesto sırasında 'PAÜ işçinin hakkını ver' 'Hakkımızı alana kadar durmak yok' sloganları atıldı. Poliklinik önünden yemekhaneye yapılan yürüyüşe hasta yakınları da alkış ve sloganlarla işçilere destek verdi. Eyleme ayrıca SES Denizli Şubesi de katıldı.

Açıklama yapan Sağlık-İş Denizli İl Temsilcisi Zeki Kılıç, 1 Ocak 2024 itibariyle 3 ay boyunca dile getirdikleri mağduriyetlerin hastane yönetimi tarafından karşılanmadığını söyledi. 3 haftadır eylemlilik halinde olduklarını aktaran Kılıç, yönetimin 1023 sağlık emekçisini görmezden geldiğini ifade etti.

“EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET”

Sağlık işçilerinin taleplerini sıralayan Kılıç, “Aynı kurumda aynı kadroda çalıştığımız arkadaşlarımızla aynı şekilde haftalık 40 saat çalışma, eşit işe eşit ücret ve kadın çalışanlarımızın doğum sonrası gece çalışmamasının 12 ay değil 24 ay olmasını istiyoruz. Rektörlük çalışanlarımız yüzde 49 zam alırken hastane çalışanları yüzde 32 zam aldı” diyerek bu mağduriyetlere ilişkin hastane yönetiminin kayıtsız kaldığını söyledi.

Buldan’da Belediye Başkanından İptal Kararı Buldan’da Belediye Başkanından İptal Kararı

Hastane yönetimine neden çözüm getirmediği sorusunu yönelten Kılıç, “Bu rahatsızlığın sebebi ayrımcılık yapanlar ve hakkımızı vermeyenlerdir. Anlaşmaya varmak önceliğimizdir. Anlaşmaya varmadığımız sürece hareketimiz devam edecektir” dedi. Kılıç son olarak uluslararası sözleşmelere dikkat çekerek taleplerin karşılanmaması durumunda bayramdan sonra da eylemlerini sürdüreceklerini açıkladı.