Uluslararası Termal Sağlık Turizmi Forumu’nun ikinci gününde, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ile Semerkand Tıp Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kubaev Aziz Saidolimovich tarafından Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Semerkand Tıp Üniversitesi arasındaki iş birliğini arttırmaya yönelik bir iyi niyet protokolü imzalandı.

3-82

“KARDEŞİN KARDEŞE OLAN O HUKUKU GERÇEKLEŞTİRMEK İSTİYORUZ

Yapılan iyi niyet protokolü ile ilgili demeç veren Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, “Semerkand Tıp Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kubaev Aziz Saidolimovich ile birlikte olmaktan mutluyuz. Kendileri sağ olsunlar bugün Ulusal Termal Sağlık Forumumuza katıldılar. İş birliğimizi artırabilmek, birbirimize bilgi, beceri, yetenek ve kabiliyetleri aktarabilmek istiyoruz. Özbekistan da bizim gerçekten kardeşimiz. Kardeşin kardeşe olan o hukuku biz gerçekleştirmek istiyoruz. Onlarda Tıp Fakültesi başlı başına bir üniversite olarak gözüküyor. Bizde ise Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi gibi Türkiye’de üniversite adı altında birçok fakülte var. Mühendislik var, eğitim fakültesi var ama biz bu anlaşmayı tabi bizim Tıp Fakültemiz ve Diş Hekimliği Fakültemiz adına yapmış bulunuyoruz. Bizim şu an amacımız iyi niyet anlaşmasını bir üst seviyeye çıkarmak. Eğer karşılıklı niyetlerimizi korursak çok güzel işler çıkacağına, ortak sempozyumlar düzenleneceğine inanıyoruz. Pamukkale Üniversitesi ile Semarkand Tıp Üniversitesi arasındaki ilişkilerimizi daha sıklaştırabiliriz. Yine Semarkant Devlet Üniversitesine de selamlarımızı iletiyoruz.”

4-64

Öğrencilere Uygulamalı Deprem Eğitimi Verildi Öğrencilere Uygulamalı Deprem Eğitimi Verildi

SAİDOLİMOVİCH: “PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ İLE ÇALIŞMAYA HAZIRIZ”

Semerkand Tıp Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kubaev Aziz Saidolimovich ise iki üniversite arasında imzalanan iyi niyet protokolü ile ilgili şunları dile getirdi: “Maksatlarımız aynı. Semerkand Tıp Üniversitesi’nin 9 fakültesi var; Sematoloji, Pediyatri, Farmakoloji. On dört bin öğrencimiz var. Biz bundan sonrası için Pamukkale Üniversitesi ile çalışmaya hazırız. Herhangi bir yöntemde çalışmaya hazırız. Mesela doktorlar konusunda, öğrenciler konusunda ya da akademik konularda… Davet edip, kıymetli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz. Bu forumu organizasyon eden herkese çok teşekkür ederim. Semerkand’ın 2000 yıllık tarihi var. Denizli’nin de 2000 yıllık tarihi var. Bundan sonrası için bizler sizlerle uluslararası iş birliği yapmaktan büyük memnuniyet duyacağız.”

5-47