Denizli’deki intihar vakalarına bir yenisi daha eklendi. Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastaneleri’nde pediatri asistanı olarak görev yapan 30 yaşındaki O.K.A. intihara teşebbüs etti. Önceki gün genç hekim işyerine gelmeyince mesai arkadaşları telefonla ulaşmaya çalıştı. Telefonu yanıt vermeyince de polise haber verdiler. Polisler genç hekimin kapısına dayandı ve yanıt alamadı. Bunun üzerine çilingir yardımıyla açılan kapıdan içeri girdiklerinde ise genç hekimin hareketsiz yattığını gördüler. İlk muayenesinde hayatta olduğu anlaşılan O.K.A. hemen görev yaptığı hastane olan PAÜ Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada acil müdahale edilen genç hekim yaşam savaşı veriyor.

60 ADET İLAÇ İÇMİŞ

Eşini Öldüren Kadına 21 Yıl Ceza Verildi Eşini Öldüren Kadına 21 Yıl Ceza Verildi

Gece geç saatlerde psikolojik rahatsızlığı bulunan hastalarda kullanılan reçeteli bir ilaç olan ‘ritalin’den 60 adet içtiği ortaya çıkan O.K.A.’nın yoğun bakım servisinde tedavisi sürüyor. Durumunun kritik olduğu öğrenilen genç hekimin iki ay önce Tıpta Uzmanlık Sınavı’nı geçerek pediatri asistanlığına geçtiği belirtildi.

“HEKİMLER MUTSUZ, GELECEĞE İNANCINI YİTİRİYOR”

Türkiye’de hekimler arasında yurt dışına gitmeyi düşünenlerin sayısının her geçen gün arttığını, benzer bir artışın da intiharlarda görüldüğünü belirten Denizli Tabip Odası Başkanı Fazıl Necdet Ardıç; “Türkiye’de yurt dışına giden hekimlerin sayısı yılda 2 binlere ulaşıyor. Bu durum özellikle genç hekimler arasında çok yaygın. İntihar olaylarında da sayılar o kadar arttı ki artık takip edemiyoruz. Bu hem hekimlik mesleğinin şartları ile hem de genç neslin mutsuzluğu ile ilgili olduğunu düşünüyoruz. Mutsuzluğun kaynağı ileride iyi bir yere gelebileceğine inanmıyor olması. Endişe verici bir durum. Hem aileler hem de camiamız için bu kadar çok yetişmiş insanın bu tür tercihlere sapması endişe verici” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: https://denizliyeniolay.com/ -Selami Aydın

Kaynak: https://denizliyeniolay.com/