Pamukkale Üniversitesi 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mezunlarını PAÜ Kapalı Spor Salonu’nda düzenlediği törenler ile kariyer hayatlarına uğurluyor. Kosova, Ankara ve Denizli il protokolünü bir araya getiren PAÜ Genel Mezuniyet Töreni ile başlayan mezuniyet törenleri dört gün boyunca sürecek. Mezuniyet Törenlerinin bu yılki mottosu ‘çift diploma’ olarak belirlendi. Filistin’deki olayları dikkat çekmek isteyen PAÜ Yönetimi, Filistinli mezun olamayan öğrenciler anısına çift diploma verdi.

“YOLUMUZU BİLİM VE VİCDAN AYDINLATSIN”

Gönül Kültürhanesi Hizmete Açıldı Gönül Kültürhanesi Hizmete Açıldı

Mezun öğrenciler adına Tıp Fakültesini 1’ncilikle tamamlayan Kevser Sayın, yaptığı konuşmada, gerçekleştirdi. Sayın: “Bugün kutsal hekimlik mesleğinin birer üyesi olmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Simdi yepyeni bir başlangıç içinde sağlık ordusunun gönüllü bir neferi olmanın gururunu yaşıyoruz. Tüm yeni mezun arkadaşlarıma, mesleki hayatlarında başarılar ve kolaylıklar dilerim. Yolumuzu bilim ve vicdan aydınlatsın. Hepimizin yolu açık olsun, sağlıkla kalın” ifadelerini kullandı.

“DÜNYAYA MESAJ VERİYORUZ”

İsrail’in zulmü, Filisten’de yaptığı soykırıma dikkat çekmek için çift diploma verdiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’da, “Bu mezuniyet törenin mottosu çift diploma olarak öğrenci topluluklarımızla belirlendi. ‘Bir diploma kendim için alırken bir diploma da Filistin’de soykırımı, Ukrayna’da savaşı ve Doğu Türkistan’da kültürel zulmü yaşayan kardeşlerim arkadaşlarım için alıyorum’ diyerek dünyaya mesaj veren üniversitemizin, çok değerli öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Pamukkale Üniversitesi son yıllarda üniversiteler arasında parlayan bir yıldız olarak kendini göstermektedir. Hem ulusal planda hem de uluslararası planda birçok gelişmeye ve değişime giderek başarılar göstermektedir. Evet, çok çalışın, sizleri bir umut olarak dünyanın beklediğini unutmayın. Mezuniyetiniz hayırlı, bahtlarınız açık olsun" dedi.

“VAR OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Mezuniyet töreninin konuklarından olan Kosova Milletvekili Fidan Brina Jilta ise yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan hem bir veli olarak hem de bu sırada Türk toplumunu temsil eden bir milletvekili olarak bulunmaktan mutluluk duyduğumu ifade ediyorum. Sizlere Balkanlardan, Kosova’dan kucak dolusu selamlar getirdim. Türkiye Cumhuriyeti, Türkiye sınırları dışında yaşayan Türklere sahip çıkarak ve orada yetişen gençlerimizi Türkiye üniversitelerinde okutarak bizleri ve gençlerimizi daima geleceğe hazırlayarak gençlerimiz, bizlere sahip çıkmaktadır. Bunun için ana ülkemizle gurur duyuyoruz. Biliyorsunuz bizler orada Osmanlı Döneminden beri varız ve var olmaya da devam edeceğiz. Buradan gençlerimizin mezuniyet törenini kutlarken gelecekte bu gençlerimizin de Türkiye dışında yaşayan Türk kardeşlerine de sahip çıkmalarını beklediğini hatırlatmak isterim. Hepinizi Kosova’da ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı ifade etmek istiyorum. Gençlerimizin yollarını açık olmasını diliyor, bundan böylede eğitim hayatına devam edeceklerinde eğitim hayatına başarılar diliyorum. Allah hepsinin yolunu açık etsin. Teşekkür ediyorum.”

Editör: Özkan Tokmak